REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ściana w łazience: pomaluj ją farbą!

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 25 paź 2016 10:34
Ściana w łazience: pomaluj ją farbą!
Odporne na wilgoć farby pozwalają na wykorzystanie ich do wykończenia ściany w łazience. Fot. Dekoral
Ściana w łazience: pomaluj ją farbą!
Ściana w łazience: pomaluj ją farbą!
Ściana w łazience: pomaluj ją farbą!
Ściana w łazience: pomaluj ją farbą!

Czym wykończyć ściany w łazience? Na rynku dostępne są farby, które świetnie sprawdzą się w tym zadaniu!

REKLAMA

Łazienka, choć jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu, często pozostaje niedoceniana. Tymczasem właściwie urządzona, posłuży nam przez lata. Dlatego zanim kupimy materiały wykończeniowe, zwróćmy uwagę na to, czy są przeznaczone do pomieszczeń o dużej wilgotności.

Najpopularniejszym materiałem wykończeniowym są płytki ceramiczne, które najlepiej sprawdzają się w „mokrej” części łazienki. Odporne na wodę i środki czystości są wygodne i łatwe w użytkowaniu. Na rynku dostępne są gotowe kolekcje, często złożone z płytek o różnych rozmiarach i teksturach, dzięki czemu bez problemu stworzymy atrakcyjne kompozycje, które zachwycą każdego. Ciekawym rozwiązaniem jest także łączenie płytek z farbą. Pozwoli to nam uniknąć wrażenia przytłoczenia, jakie może towarzyszyć osobom, które zdecydowały się na wybór samych kafelek i pokryły nimi całe pomieszczenie.

Na rynku można znaleźć specjalistyczne farby, przeznaczone do malowania łazienek – miejsc o podwyższonej wilgotności powietrza. Są to dyspersyjne farby akrylowe lub lateksowe, które dzięki odpowiednio dobranym składnikom, gwarantują trwałość powłoki malarskiej. 

Dekoral Łazienka&Kuchnia, dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej dyspersji polimerowej, posiada podwyższoną trwałość mechaniczną powłoki. Dzięki temu farba jest elastyczna, mocna, trwała i odporna na działanie wody. Co ważne, posiada właściwości grzybobójcze – tłumaczy Anna Korecka-Karpiusz, Dekoral Junior Brand Manager. Jak dodaje, produkt jest dostępny w wersji podstawowej - białej, ale i w 26 modnych odcieniach, dzięki którym stworzymy oryginalną i atrakcyjną aranżację łazienki. Bez względu na to, czy lubimy chłodne, skandynawskie klimaty, czy energetyczne wnętrza w stylu eklektycznym, Dekoral Łazienka&Kuchnia sprawdzi się doskonale.

Ważne, by przed użyciem farby zapoznać się z zaleceniami producenta. Na opakowaniu znajdziemy informacje o tym, w jaki sposób przygotować produkt, a także ile warstw farby jest zalecane przez producenta. Istotne, by przed rozpoczęciem malowania, odpowiednio przygotować podłoże. Choć w nowo powstałych budynkach ryzyko powstania zacieków i nalotów na ścianach jest niskie, należy zadbać o to, by były suche, równe i czyste.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA