Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ściany w łazience. Miksuj kolory i faktury

  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 05 maj 2014 08:15
Ściany w łazience. Miksuj kolory i faktury
W zgodzie z najnowszymi trendami: morski odcień zieleni Morze Możliwości lateksowej emulsji Dulux Kitchen & Bathroom w ramach trendu „miejski folk” połączony ze stylową mozaiką. Fot. Dulux
Ściany w łazience. Miksuj kolory i faktury
Ściany w łazience. Miksuj kolory i faktury
Ściany w łazience. Miksuj kolory i faktury
Ściany w łazience. Miksuj kolory i faktury
Ściany w łazience. Miksuj kolory i faktury
Ściany w łazience. Miksuj kolory i faktury
Ściany w łazience. Miksuj kolory i faktury

Łazienka nie musi być w całości wyłożona płytkami. Jak uzyskać zaskakujące efekty łącząc kafelki z innymi materiałami podpowiada arch. Małgorzata Brewczyńska.

REKLAMA

Trwałe, eleganckie i wodoodporne. Taki cech wymagamy od materiałów do wykończenia ścian.Urządzając nowe mieszkanie, bądź też remontując stare, za każdym razem stajemy przed dylematem, jakie rozwiązania funkcyjne oraz estetyczne zastosować. Kwestia ta w szczególności dotyczy łazienki, która z jednej strony ma być elegancka i stylowa, a z drugiej maksymalnie praktyczna i poukładana, z możliwością wykorzystania jak największej powierzchni. Funkcjonalność łazienki powinna iść w parze z zastosowanymi rozwiązaniami estetycznymi. Z powodzeniem do płytek ceramicznych można dołączać inne materiały wykończeniowe, w postaci egzotycznego drewna, szkła czy kamieni. Uzyskanie idealnej kompozycji nie jest trudne, tym bardziej, iż na rynku dostępna jest ogromna różnorodność produktów. Zastanówmy się zatem, jak i z czym połączyć płytki, aby łazienka była nie tylko wygodna na co dzień, bezpieczna i łatwa w utrzymaniu czystości, ale także miała swój niepowtarzalny urok.

Szkło i kolory

Niebanalnym rozwiązaniem, dającym wspaniały, lekki i elegancki efekt, jest szkło. Szklane drzwi do szafek bądź płaszczyzny szkła (np. tafle lub mozaiki) wkomponowane w ścianę będą stanowiły ciekawe tło dla płytek. Przepiękne szklane lampy czy podświetlone od spodu szklane tafle z pewnością zrobią ogromne wrażenie nie tylko na domownikach. A dodatkowo nieograniczona paleta kolorów sprzyja powstawaniu twórczych pomysłów. Urozmaiceniem i odejściem od schematu, elementem, który doda lekkości i finezji, jest również farba. Oczywiście musi być to specjalna farba przeznaczona do pomieszczeń wilgotnych, odporna na wilgoć i parę wodną. Produktów spełniających te wymagania jest na rynku sporo - mamy więc duże pole do popisu. Należy tylko dobrać kolor pasujący do pozostałych elementów wnętrza i wprowadzimy nieszablonowy, indywidualny charakter w pełni zgodny z nowoczesnymi trendami. Niewątpliwym plusem częściowego wykończenia łazienki farbą jest możliwość zmiany koloru, czyli odnowienia łazienki o wiele częściej i szybciej niż w przypadku powierzchni wykafelkowanej. Pamiętajmy jednak, aby w miejscach najbardziej narażonych na wilgoć jednak wybrać płytki albo szkło.

Faktury i drewno

Tynk w łazience? Odpowiednio dobrany, zarówno pod względem koloru, jak i faktury, tworzy na ścianie niepowtarzalne, wypukłe wzory, które w połączeniu z płytkami ceramicznymi zmieniają oblicze ścian. Strukturalne tynki, zastosowane na niewielkich powierzchniach wplecionych pomiędzy płaszczyzny pokryte kafelkami, zawsze nadają pomieszczeniu artystycznego wyrazu. Płytki pięknie prezentują się także w towarzystwie jednego z najbardziej naturalnych i przyjaznych człowiekowi materiałów, czyli drewna. Obawy? Przy odpowiedniej konserwacji, nie ma do nich powodu. Drewno może pojawić się zarówno na podłodze, ścianie, jak i na suficie, nie wspominając o wygodnych szafkach czy zabudowach. Szykownie obudowana drewnem wanna, dodatkowo podświetlona, będzie z pewnością interesującym punktem głównym salonu kąpielowego.
Trudne? Raczej nie. Wystarczy tylko odrobina fantazji.

  • O projektantce

     

    arch. Małgorzata Brewczyńska, pracownia Inventive Interiors
    Biuro działa z myślą tworzenia niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta, myśląc o funkcjonalności oraz odpowiednim doborze elementów. W swojej ofercie posiada usługi projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych drogą tradycyjną, jak również online.

REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA