REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Światowy Dzień Ziemi - jaki sprzęt AGD do łazienki?

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 22 kwi 2017 12:27
Światowy Dzień Ziemi - jaki sprzęt AGD do łazienki?
Fot. Samsung

Jak sprzęt w naszej  łazience może dbać o ekologię? Za pomocą nowych technologii.

REKLAMA

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Ta coroczna akcja na rzecz promowania ochrony środowiska oraz ekologicznych postaw ma na celu przypomnieć nam, jak ważne jest nasze naturalne otoczenie. Wyrazem troski o naszą planetę są nie tylko proste przyzwyczajenia związane z oszczędzaniem wody czy prądu. Wybierając energooszczędne sprzęty AGD również możemy oszczędzać te cenne surowce, a tym samym dbać o środowisko. 

Zwracaj uwagę na etykiety energetyczne

Nadmierne zużycie energii elektrycznej czy wody to już nie tylko kwestia ekologii, ale również domowych finansów. Tym bardziej więc powinniśmy zwracać uwagę na energooszczędne rozwiązania stosowane w sprzętach domowych. Najwięcej na ten temat powie nam etykieta energetyczna. Informacje w niej zawarte pozwolą nam ocenić, czy sprzęt jest energooszczędny oraz obliczyć, ile będzie nas kosztowała jego eksploatacja. Obecnie na rynku dostępne są urządzenia o klasie energetycznej A+++, co w przypadku np. pralki pozwala na spore oszczędności energii elektrycznej. Co ważne, klasa energetyczna ma duże znaczenie w urządzeniach stale podłączonych do prądu, takich jak np. chłodziarka. A także tych, które są często uruchamiane, a ich cykl pracy trwa do kilku godzin (np. pralka). Zakup sprzętu o wyższej klasie energetycznej stanowi wyraz troski o środowisko, warto jednak przyjrzeć się też dodatkowym funkcjom w sprzęcie AGD, które powstały z myślą o ekologii. 

Korzystaj z nowoczesnych technologii

Pralka to urządzenie, które w niektórych domach pracuje nawet codziennie. Poza energią elektryczną pobiera też wodę, dlatego warto wybrać takie urządzenia, które zostały wyposażone w nowoczesne rozwiązania w zakresie oszczędzania tych cennych surowców. Technologia Eco Bubble™ pozwala na usuwanie plam, nawet w niskiej temperaturze. Jeszcze przed rozpoczęciem cyklu prania detergent, łącząc się z wodą oraz powietrzem, rozpuszcza się i tworzy aktywną pianę, która trafia do bębna pralki. Aktywna piana wnika w tkaniny dużo szybciej niż w przypadku prania w tradycyjnych pralkach, a my unikamy kosztownego podgrzewania wody, jak i długich cykli prania. 

Z kolei Silniki Digital Inverter to gwarancja wydajnej, trwałej i energooszczędnej pracy urządzenia. Sprzęty wyposażone w tego typu silniki cechuje znacznie mniejsze zużycie energii, niż w przypadku uniwersalnych silników. Dodatkową zaletą jest jego cicha praca, dzięki czemu urządzenie może pracować w nocy nie zakłócając spokoju. 

Troskę o naszą planetę warto zacząć od własnego domu. Nie zapominajmy też, że w dbaniu o ekologię mogą pomóc nowe technologie zastosowane w sprzętach, z których korzystamy na co dzień.

Źródło: Samsung


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA