REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Toaleta myjąca – wynalazek, który warto mieć

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 12 cze 2016 12:00
Toaleta myjąca – wynalazek, który warto mieć
Toaleta myjąca Geberit AquaClean Mera.
Toaleta myjąca – wynalazek, który warto mieć
Toaleta myjąca – wynalazek, który warto mieć
Toaleta myjąca – wynalazek, który warto mieć
Toaleta myjąca – wynalazek, który warto mieć
Toaleta myjąca – wynalazek, który warto mieć

Warto przejmować od innych narodów to co dobre, czyli to, co ułatwia lub uprzyjemnia życie. Homogenizacja kultury sprawia, że najnowsze technologie z całego świata szybko rozpowszechniają się oraz z łatwością docierają do innych państw. Przykład: toaleta myjąca.

REKLAMA

Cenimy proste i skuteczne rozwiązania, dlatego sprawdzone zagraniczne trendy osiągają sukcesy i zyskują grono zwolenników także w Polsce.

W XXI wieku nikogo nie dziwi już robotyzacja oraz automatyzacja wielu procesów. Nowoczesne technologie są wszechobecne i z pewnością pomagają w codziennych czynnościach. Inżynierowie, architekci oraz projektanci bezustannie pracują i ulepszają swoje dzieła tak, by wyjść naprzeciw i spełnić oczekiwania społeczeństwa.

Obecnie prócz nowoczesności liczą się także estetyka oraz ekologia. Często trendy przychodzą do nas z zagranicy, ale z łatwością i zaskakującą szybkością przyjmowane są także na polskim gruncie.

Wcale nie takie nowe?

To co obecnie modne, wcale nie musi być najnowszym odkryciem lub wynalazkiem. W ostatnich latach popularnością cieszą się ogrody na dachach miejskich budynków. Wydawałoby się, że to innowacyjne rozwiązanie, które niweluje problem niewielkiej przestrzeni oraz małej ilości zieleni w centrum dużych miast. Nic bardziej mylnego!

Zielone dachy pojawiały się już w czasach przed naszą erą. Pierwsi osadnicy traktowali roślinne instalacje jako naturalne ogrzewanie. Od zachwycających wiszących ogrodów Babilonu, przez słynny dach Rockefeller Center i projekty wspólnej przestrzeni dla mieszkańców stworzone przez Le Corbusiera, aż po współczesne tarasy i ogrody na dachach najnowocześniejszych biurowców w największych aglomeracjach. Kto by nie chciał spędzić przerwy w pracy, w tak przyjemnych okolicznościach przyrody, w centrum miasta?

Nie tylko sushi

Japońskie społeczeństwo podarowało nam nie tylko smaczne sushi, które Polacy pokochali, ale także napędziło rozwój elektrycznych samochodów i spopularyzowało myjące toalety, które znajdują się już w 70% tamtejszych łazienek.

Ten rodzaj toalety jest także bardzo popularny w krajach niemieckojęzycznych, w dużej mierze dzięki firmie Geberit, która w latach 80. XX wieku wprowadziła na szwajcarski rynek pierwszą toaletę myjącą i sprawiła, że jej posiadanie stało się standardem. W Szwajcarii już blisko 12% gospodarstw domowych posiada produkt Geberit AquaClean.

To wygodne i nowoczesne rozwiązanie, które poprawia codzienny poziom komfortu, samopoczucia i higieny, jednocześnie będąc eleganckim uzupełnieniem przestrzeni łazienkowej. Toaleta myjąca Geberit AquaClean Mera, która swoją premierę miała w Polsce we wrześniu 2015 roku, wyposażona jest w wiele dodatkowych funkcji, niezwykle wygodnych w codziennym użytkowaniu, m.in. odciąg zanieczyszczonego powietrza, suszenie, a nawet automatyczne otwieranie pokrywy deski sedesowej.

Najbardziej luksusowe modele mają także podgrzewaną deskę oraz dyskretne oświetlenie dla lepszej orientacji w porze nocnej.

Holender na polskich ulicach

To Holandii zawdzięczamy rewolucyjny pomysł, jakim okazał się rower miejski. Po sukcesie systemowych wypożyczalni tych jednośladów między innymi w Skandynawii, Szwajcarii, Francji i Niemczech, moda na publiczny rower zagościła również w Polsce. Kolejne duże miasta uruchamiają samoobsługowe stacje rowerowe, które zyskują coraz większą liczbę zwolenników.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA