REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Umywalka dla dwojga - nowy projekt sieger design

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 13 kwi 2016 08:19
Umywalka dla dwojga -  nowy projekt sieger design
Umywalka Twice to nowość 2016 roku zaprojektowana przez sieger design.
Umywalka dla dwojga -  nowy projekt sieger design
Umywalka dla dwojga -  nowy projekt sieger design

Ona może robić makijaż. On się ogolić. Oboje przy jednej umywalce sobie nie przeszkadzają. Nowa umywalka dla dwojga, zaprojektowana przez sieger design, to model z ciekawie ukształtowaną misą.

REKLAMA

Umywalka dla dwojga Twice to projekt światowej sławy studia sieger design dla firmy Alape. Łączy w sobie funkcjonalność z eleganckim designem. Projekt sieger design jest dedykowany tym, którzy potrzebują korzystać z umywalki równocześnie z drugą osobą. Umywalka wykonana jest z glazurowanej stali.

Idealnie dobrane proporcje zapewniają zarówno przestronną powierzchnię roboczą na akcesoria, jak i komfort posiadania dwóch wylewek. Dodatkowe udogodnienia zapewnia model w wersji z szafką.

Projektant Michael Sieger opisuje jego kształt w następujący sposób: „rzut z góry przedstawia prostokątną, dobrze zdefiniowaną, ciągłą formę. Jej cechą charakterystyczną jest wyrazisty kontur”.

Dzięki swojej czystej formie «Twice »naturalnie wpasowuje się w przestrzeń użytkową łazienki.

Benedikt Sauerland, dyrektor Industrial Design w sieger design zwraca uwagę na jeszcze kilka wyjątkowych cech: „Wnętrze umywalki od strony użytkownika opada łagodną krzywizną, osiągającą maksymalną głębokość w obszarze odpływu, która następnie poprzez lekkie zaokrąglenie łączy się z pionową krawędzią niecki po drugiej stronie. Obramowanie tej formy przypomina passe-partout dzięki zastosowaniu różnych szerokości – z przodu jest tak wąskie, jak to możliwe, boki mają szerokość 80 mm, a obszar baterii zapewnia komfortową powierzchnię do przechowywania. Ta asymetria tworzy sylwetkę ekscytującą swoją formą”.

Twice jest dostępna jako samodzielna umywalka lub jako zestaw umywalkowy z szafką; z otworami na kran lub bez nich. Wszystkie modele dostępne są w standardowej wersji bez przelewu i z korkiem pokrytym białą emalią. W opcji dodatkowej dostępny jest przelew razem z odpowiednim zaworem, pozwalający napełnić umywalkę wodą.

Model z szafką charakteryzuje się elegancką, wąską krawędzią umywalki oraz dużą przestrzenią do przechowywania. Aby umożliwić jej pełne wykorzystanie, szuflada może być całkowicie wysunięta z ramy, natomiast przegródki na akcesoria lub pudełka pomagają zorganizować miejsce wewnątrz. Zintegrowany mechanizm samozamykający zapewnia ciche zamykanie się szuflady.

Zdjęcia: Alape


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA