REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wanna czy prysznic? Urządzamy łazienkę dla seniora

  • Autor: Redakcja Łazienka.pl
  • 15 gru 2017 15:18
Wanna czy prysznic? Urządzamy łazienkę dla seniora
Fot. Sanplast
Wanna czy prysznic? Urządzamy łazienkę dla seniora
Wanna czy prysznic? Urządzamy łazienkę dla seniora

Przy aranżowaniu łazienki dla osoby starszej najważniejsze jest bezpieczeństwo i praktyczność.

REKLAMA

Mówi się, że kuchnia to serce domu. Natomiast łazienka jest pomieszczeniem, do którego często przywiązujemy małą uwagę, a przecież to właśnie w łazience nasz dzień się zaczyna, a także i kończy. Gdy wstajemy rano – tylko zimny prysznic jest w stanie szybko postawić nas na nogi, natomiast wieczorem – długa i ciepła kąpiel stanowi gwarancje zrelaksowania i odpoczynku. 

Dopóki jesteśmy młodzi zależy nam, by nasze łazienki były przede wszystkim nowoczesne, innowacyjne i oryginalne. Im więcej nowych, ułatwiających życie technologii tym lepiej.
Natomiast w życiu każdego człowieka przychodzi moment, gdy z pełnego siły i wigoru człowieka staje się osobą, dla której pewne czynności natury codziennej stanowią duży problem i wyzwanie.

Nie możemy o tym zapominać. Dlatego warto pomyśleć o tym, by urządzając wnętrza naszego domu dostosowywać m.in. sprzęty do naszego wieku i preferencji.  Przy aranżowaniu łazienki dla osoby starszej najważniejsze jest bezpieczeństwo i praktyczność. Korzystanie z niej przez seniorów musi być łatwe i bezkolizyjne, gdyż jak wiadomo - łazienka jest takim pomieszczeniem, w którym nie trudno o wypadek. Dlatego wszystko musi być odpowiednio dostosowane do preferencji osób starszych, tak by mogli korzystać z łazienki w pełni samodzielnie i bez zamartwiania się o swoje bezpieczeństwo.

„Kto z nas nie lubi długich, gorących kąpieli w wannie po długim i ciężkim dniu?!
Jednak w przypadku osób starszych i schorowanych może być przeszkodą niemożliwą do pokonania. Dlatego wannę dużo lepiej zastąpić praktyczną kabiną prysznicową z płaskim, bezprogowym brodzikiem. Niskie krawędzie umożliwią swobodne wejście pod prysznic, a także wjazd osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Komfortowym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego taboretu czy siedziska, który z pewnością ułatwi kąpiel.” – dodaje Robert Rachowski – Manager Produktu w Sanplast SA.

Umywalki w łazienkach dostosowanych dla osób starszych powinny spełniać rozmaite funkcje. Przede wszystkim muszą być solidne i dobrze zamontowane. Muszą również stanowić podporę, tak by bez problemu można było oprzeć o nie laskę, czy kule ortopedyczną.
Pamiętajmy, że każdemu z nas przyjdzie kiedyś stanąć przed wyborem „wanna, czy prysznic”. Dlatego lepiej wybrać mądrze i przyszłościowo, tak by osiągając odpowiedni wiek nie martwić się swoim bezpieczeństwem tylko korzystać z życia.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • Mam babcię w domu i właśnie dla niej zamotowaliśmy prysznic i wstawiliśmy siedzisko. Do wanny nie wejdzie bo tak wysoko nogi nie podniesie. Tata po montował też uchwyty i biobidet na wc. Teraz łatwiej babci korzystać z łazienki.
    • Daria, 2017-12-30 09:05:27

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA