REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wanna z prysznicem: urządzamy strefę kąpieli

  • Autor: Redakcja Łazienka.pl
  • 15 gru 2017 13:51
Wanna z prysznicem: urządzamy strefę kąpieli
Wanna Sicilia. Fot. Cersanit
Wanna z prysznicem: urządzamy strefę kąpieli
Wanna z prysznicem: urządzamy strefę kąpieli
Wanna z prysznicem: urządzamy strefę kąpieli
Wanna z prysznicem: urządzamy strefę kąpieli
Wanna z prysznicem: urządzamy strefę kąpieli
Wanna z prysznicem: urządzamy strefę kąpieli

Długie, odprężające kąpiele czy szybki prysznic? Relaksujący czas w wannie pełnej wody czy oszczędność i ekologia? Jeśli urządzamy łazienkę o małym metrażu, takie pytania na pewno pojawią się w naszej głowie. Czy można pogodzić ze sobą wszystkie te aspekty i potrzeby? Tak – jeśli wybierzemy wariant „dwa w jednym”, czyli wannę połączoną z prysznicem.

REKLAMA

Bywa, że opinie na temat prysznica i kąpieli są w rodzinie podzielone. Zwolennicy tego pierwszego twierdzą, że długie wylegiwanie się w wannie wysusza skórę. Dodatkowo, aby wypełnić wannę, trzeba zużyć około trzy razy więcej wody niż biorąc kilkuminutowy prysznic. Miłośnicy kąpieli zwracają za to uwagę na jej odprężający i kojący charakter. Faktem jednak jest, że niezależnie od naszych upodobań, przydaje się i jedno, i drugie. Nawet absolutni entuzjaści natrysku docenią walory wanny, gdy w rodzinie pojawią się dzieci. I odwrotnie – wielbiciele długich kąpieli, w trakcie gorącego lata, chętnie wezmą orzeźwiający prysznic.

Za parawanem

Jest sposób na to, aby, nawet na małym metrażu, mieć i jedno, i drugie. Możliwość
tę zawdzięczamy parawanom nawannowym, dzięki którym w wannie możemy stworzyć wygodną strefę prysznicową. Niezwykle trwałe i szczelne są te z serii Easy marki Cersanit. Dzięki nieprzepuszczalnej listwie mocującej parawan do ściany, a także uszczelce znajdującej się na łączeniu parawanu z wanną, możemy mieć pewność, że woda nie wydostanie się na zewnątrz i nie zaleje podłogi w łazience.

Parawany nawannowe Easy, dostępne w opcji jedno- i dwuskrzydłowej, są także bardzo komfortowe w użytkowaniu. Obrotowe skrzydło pozwala bowiem na wygodne składanie i rozkładanie parawanu. Dodatkowo, jest on łatwy w utrzymaniu w czystości – powłoka Clean Pro, którą jest obustronnie pokryty, zapobiega osadzaniu się kamienia i zanieczyszczeń. „Kabina prysznicowa” w wannie jest więc nie tylko rozwiązaniem niezwykle praktycznym, ale także estetycznym - czysta szyba będzie elegancko wyglądać w naszej łazience.

Pełen komfort kąpieli

Parawany nawannowe Easy przeznaczone są do montażu na wannach prostokątnych. Jeżeli ponad wszystko uwielbiamy długie, relaksujące kąpiele, powinniśmy pomyśleć o wyborze wanny, która zapewni nam pełen komfort. Wykonana z najwyższej jakości akrylu Lucite, wanna z kolekcji Zen marki Cersanit ma specjalnie wyprofilowane oparcie pleców, które zagwarantuje optymalne ułożenie ciała. Pełnemu relaksowi i wygodzie sprzyja również duża strefa oparcia ramion. Inną propozycją marki Cersanit jest wanna Virgo o nowoczesnym designie. Po obu stronach posiada sporą, płaską powierzchnię, na której ustawić możemy akcesoria i płyny do kąpieli. Dla osób potrzebujących większej powierzchni do przechowywania, doskonałym rozwiązaniem będzie wanna z kolekcji Smart, z szeroką półką, która tworzy jednocześnie miejsce na meblowy panel ze schowkami.

Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami większej łazienki, warto pomyśleć o wannie narożnej - w zależności od powierzchni i planu aranżacji łazienki – symetrycznej lub asymetrycznej. Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem będzie taka z wygodnym siedziskiem, na przykład asymetryczna wanna z kolekcji Sicilia lub symetryczna Venus. Wszystkie wanny marki Cersanit mają podwójnie wzmocnione dno, które zapewnia trwałość, komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Funkcjonalne, stylowe i oszczędne


REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA