Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wybieramy meble łazienkowe - na co zwrócić uwagę?

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 15 lis 2016 11:44
Wybieramy meble łazienkowe - na co zwrócić uwagę?
Kolekcja Memento. Fot. Villeroy & Boch
Wybieramy meble łazienkowe - na co zwrócić uwagę?
Wybieramy meble łazienkowe - na co zwrócić uwagę?
Wybieramy meble łazienkowe - na co zwrócić uwagę?
Wybieramy meble łazienkowe - na co zwrócić uwagę?
Wybieramy meble łazienkowe - na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę wybierając meble łazienkowe? Jeden z producentów zdradza tajniki dobrego kupowania!

REKLAMA

Wybór mebli wymaga solidnej wiedzy. Szczególnie przy urządzaniu łazienki. Ważna jest ich ergonomiczność, pojemność, wewnętrzne rozplanowanie, a przede wszystkim materiały i jakość. Villeroy & Boch podpowiada na co zwrócić uwagę, by łazienkowe meble służyły nam przez lata. Oto pięć kroków do dobrze podjętej decyzji!

Zasada nr 1. Długotrwała jakość

Długotrwała jakość Łazienka to wymagające pomieszczenie – narażone na zmiany temperatury i wysoką wilgotność. Dlatego najważniejsza jest jakość i trwałość jej wyposażenia. Meble Villeroy & Boch są produkowane tak, by sprostać najbardziej wymagającym warunkom. Ściany, a także krawędzie i narożniki szafek są zabezpieczone przed wodą i wilgotnym powietrzem, dzięki czemu nie odkształcają się i nie pęcznieją. Jakość surowców to gwarancja, że meble będą służyły nam przez lata. Warto zdecydować się na produkty wykonane z wytrzymałego szkła akrylowego, naturalnego forniru lub z wyselekcjonowanego drewna dębowego. Takie materiały znajdziemy m.in. w kolekcji Avento i Memento od Villeroy & Boch.

Zasada nr 2. Funkcjonalność i komfort

Z łazienkowych mebli korzystamy codziennie – i to wielokrotnie. Ich funkcjonalność decyduje o naszym komforcie. Przy wyborze szafek powinniśmy zwrócić uwagę na ich ergonomiczność i przede wszystkim pojemność. W kolekcjach Villeroy & Boch wszystkie szuflady można całkowicie wysunąć, by dotrzeć nawet do najgłębiej położonych akcesoriów. W linii Subway 2.0 pojemne i głębokie szuflady pozwalają na umieszczenie kosmetyków o różnych gabarytach.

Do mebli Villeroy & Boch można również zamówić praktyczne pudełka z przegródkami, które ułatwią organizację przestrzeni. A opcjonalnie niektóre szafki można wyposażyć w oświetlenie LED, które uruchamia się, gdy tylko otworzymy szufladę. W codziennym użytkowaniu wsparciem są też amortyzatory, dzięki którym wszystkie szuflady i drzwiczki same delikatnie się domykają.

Zasada nr 3. Design i estetyka

Meble to element, który decyduje o charakterze i stylu wnętrza. W łazience wyposażenie powinno tworzyć harmonijną całość. Kolekcje Villeroy & Boch zapewniają nie tylko szeroki wybór dopasowanych do siebie mebli, lecz także ceramikę idealnie komponującą się z poszczególnymi liniami. Entuzjastom klimatu retro spodoba się Hommage, która oferuje stylizowane meble, ceramikę, a także wanny. Piewcy nowoczesności znajdą coś dla siebie w serii Legato, która wraz z umywalkami tworzy uzupełniającą się całość. Jej ceramikę wyróżniają skośne, ścięte krawędzie, które nadają umywalkom lekkości, a dzięki podświetleniu wydają się delikatnie unosić nad blatem.

Zasada nr 4. Z troską o środowisko

Kolekcje Villeroy & Boch powstają w sposób przyjazny dla środowiska z certyfikowanych surowców. Meble uzupełnia energooszczędne oświetlenie LED, które umożliwia regulację natężenia oraz barwy światła. Dzięki temu jego intensywność możemy dopasować do pory dnia i pogody – ograniczając tym samym pobór energii.

Zasada nr 5. Europejskie standardy

Europejskie standardy gwarantują jakość. Meble Villeroy & Boch produkowane są w Treuchtlingen w Niemczech i w Mondsee w Austrii. Proces produkcyjny przebiega według rygorystycznie wyznaczonych standardów: od przygotowywania drewna i jego powolnego suszenia przez precyzyjne wykończenie z użyciem materiałów i produktów najwyższej jakości aż do ręcznego złożenia.

Źródło: Villeroy & Boch


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA