REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wygodna łazienka: tak urządzisz ją w 5 krokach

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 17 sty 2017 12:13
Wygodna łazienka: tak urządzisz ją w 5 krokach
Fot. Aquaform
Wygodna łazienka: tak urządzisz ją w 5 krokach
Wygodna łazienka: tak urządzisz ją w 5 krokach
Wygodna łazienka: tak urządzisz ją w 5 krokach

Jak urządzić łazienkę, aby czuć się w niej wygodnie? Przeczytajcie nasze 5 kroków do komfortowej łazienki.

REKLAMA

Badania z zakresu psychologii wystroju wnętrz potwierdzają, że odpowiednio dobrana aranżacja i oświetlenie domowej przestrzeni mogą znacząco wpływać na samopoczucie jej mieszkańców. Gdy wraz z Nowym Rokiem wzrasta motywacja do podejmowania zmian, warto zastanowić się w jaki sposób odmienić prywatną strefę odpoczynku – łazienkę, by zwiększyć komfort jej użytkowania.

Początek roku to świetny moment na zaplanowanie zmian aranżacji w łazience nie tylko ze względu na fakt, że czas ten sprzyja realizacji postanowień, ale również z uwagi na wiele ciekawych promocji, jakie sieci handlowe proponują swoim klientom. I myli się ten, kto sądzi, że aby zyskać nowe wnętrze, potrzebujemy gruntownego remontu. Wystarczą niewielkie modyfikacje, by pomieszczenie nabrało blasku i świeżości. Badacze zajmujący się analizą wpływu architektury prywatnych przestrzeni i ich wystroju na nastrój domowników, podkreślają, że szczególną uwagę warto skupić na odpowiednim doborze oświetlenia oraz kolorystyki. Projektanci wyposażenia dodają do puli istotnych elementów także nowoczesne sprzęty, których dodatkowe funkcjonalności zwiększają komfort korzystania z domowych wnętrz. Jakie rozwiązania sprawdzą się w łazience?

Prysznic i wanna w jednym

Choć kabiny prysznicowe zyskują na popularności, w wielu łazienkach – szczególnie w starym budownictwie, dominują wanny. Jeśli jednak wśród domowników są zarówno zwolennicy szybkiego prysznica jak i długiej, rozgrzewającej kąpieli, warto stworzyć przestrzeń, która zadowoli wszystkich użytkowników. Polecanym rozwiązaniem jest instalacja parawanu, dzięki któremu wanna z powodzeniem może pełnić równolegle funkcję komfortowej strefy natryskowej.

"W zależności od wielkości łazienki i gabarytów wyposażenia, parawan może mieć różne rozmiary i liczbę modułów. Dostępne są też rozmaite faktury i przejrzystości szkła, co z pewnością ułatwi dopasowanie modelu do wystroju, w jakim urządzone jest wnętrze" - mówi Katarzyna Choniawko, ekspert firmy Aquaform. "Co ważne, utrzymanie parawanu w czystości wcale nie musi oznaczać codziennego polerowania szkła. Wystarczy, że podczas zakupu zwrócimy uwagę na to, czy produkt został pokryty powłoką DP Active, która ogranicza powstawanie osadów kamiennych i zabrudzeń" - dodaje ekspert.

Innym elementem wyposażenia łazienki, który eliminuje konieczność wyboru pomiędzy szybkim prysznicem albo odprężającymi zabiegami wodnymi jest deszczownia. Ta nowoczesna forma natrysku poza walorami relaksacyjnymi ma też zalety funkcjonalne, szczególnie przydatne w przypadku osób niepełnosprawnych, dla których istotne jest to, aby podczas wykonywania czynności higienicznych obie ręce pozostawały wolne. Jeśli chcemy odświeżyć wystrój łazienki, warto zwrócić uwagę na deszczownie inspirowane geometrią lub minimalistycznym wzornictwem, które dzięki nowoczesnej estetyce pozwolą nadać wnętrzu bardziej eleganckiego charakteru.

Eleganckie światło


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA