REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zabudowa łazienki - ściany z dobrą ochroną

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 29 cze 2016 16:00
Zabudowa łazienki - ściany z dobrą ochroną
Zabudowa z płyty Pfleiderer. Fot. Pfleiderer
Zabudowa łazienki - ściany z dobrą ochroną

W każdym domu są takie miejsca i ściany, które brudzą się częściej i łatwiej niż inne. To np. ściana przy umywalce. Jak uchronić je przed zabrudzeniem? Rozwiązanie podsuwa firma Pfleiderer.

REKLAMA

Lista miejsc szczególnie narażonych na ubrudzenie i w praktyce częściej wymagających czyszczenia - w mieszkaniu i domu każdego z nas wygląda prawdopodobnie zupełnie inaczej, ale z pewnością istnieje.

Rodzice niewątpliwie wskażą kilka newralgicznych punktów w pokojach maluchów, właściciele czworonogów - przy legowisku psa i kuwetce kota, artyści - w ich pracowniach... W każdym domu takim miejscem jest też łazienka.

Czy istnieje możliwość zabezpieczenia tych miejsc na ścianach w estetyczny, a zarazem niezbyt kosztowny sposób? Rozwiązaniem mogą okazać się elementy płaskie oklejone laminatem HPL Pfleiderer. Co to za produkt i jakie możliwości oferuje?

Element płaski, to nic innego, niż płyta wiórowa oklejona wytrzymałym laminatem HPL. Bazą elementów są płyty wiórowe P2 w czterech grubościach: 8, 10, 16 lub 18 milimetrów, które dostępne są w formatach: 4100 x 1285 mm.

Dzięki tak dużym wymiarom, możliwe jest zaaranżowanie za ich pomocą praktycznie każdej powierzchni w domu (i to bez konieczności rozpoczynania remontu!). Wystarczy tylko przyciąć element do pożądanego rozmiaru i zabezpieczyć nim ścianę. W ten sposób możemy kompletnie odmienić estetykę łazienki. Ułatwi nam to utrzymanie czystości. W jaki sposób?

Otóż elementy płaskie Pfleiderer są oklejone obustronnie laminatem HPL. Materiał ten jest odporny na drobne uszkodzenia mechaniczne, działanie detergentów, wilgoci, wysokiej temperatury i promieni UV. Dodatkowo jest łatwy do czyszczenia - nie straszne mu ani mazaki i kredki pastelowe malucha, ani rozchlapana woda. Wyczyścić go można za pomocą zwykłej szmatki, ciepłej wody i detergentu. I to bez męczącego szorowania!

Laminaty Pfleiderer dostępne są w szerokiej ofercie dekorów inspirowanych rysunkami: naturalnego drewna, kamieni, metalu, betonu. Producent proponuje również wzory jednobarwne - od delikatnych pasteli, po kolory intensywne i głębokie.

Paleta dostępnych dekorów obejmuje aż 162 wzory (z czego blisko 100 dostępnych jest w polskiej ofercie magazynowej), z których każdy może wybrać coś dla siebie i swojego domu. Pozwalają one na doskonale dostosowanie nowego wystroju ściany do już istniejącej aranżacji - na zasadzie kontrastu lub harmonijnego współgrania.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA