×

Szukaj w serwisie

ATLAS Atut

  • Autor: Ryneklazienek.pl
  • 23 lut 2016 10:54
ATLAS Atut

Atlas
chemia w łazience

ATLAS Atut polecany jest do montażu płytek małego i średniego formatu (ceramicznych, cementowych, kamiennych) na podstawowych podłożach (w pomieszczeniach takich jak łazienki, kuchnie, korytarze czy na schodach) , gdzie nie jest wymagane zastosowanie kleju odkształcalnego. Klej doskonale sprawdzi się na betonie, zaprawach naprawczych, tynkach cementowych lub cementowo-wapiennych, gipsowych, podkładach cementowych i anhydrytowych, jak również na nieotynkowanych ścianach z cegieł, ceramiki poryzowanej, betonu komórkowego czy z elementów silikatowych. Dzięki temu, iż produkt jest nie tylko wodo-, ale i mrozoodporny, można go stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Dzięki odpowiednio dobranej konsystencji i grubości warstwy, ATLAS Atut eliminuje spływ kleju i tym sposobem umożliwia rozpoczęcie prac od góry ściany, co zasadniczo wpływa na estetykę wykańczanego pomieszczenia, gdyż unikamy przyklejania docinanych płytek na eksponowanej powierzchni. Dodatkowym atutem nowej zaprawy jest grubość warstwy sklejania (od 2 do 10 mm), pozwalająca na przyklejanie okładzin na podłożach mineralnych o niewielkich nierównościach, bez konieczności stosowania zaprawy wyrównującej, dzięki czemu ATLAS Atut może być wykorzystany także do szpachlowania powierzchni ścian i jastrychów. 

Fugowanie i delikatne użytkowanie jest możliwe po 24 godzinach, zaś pełne użytkowanie po 3 dobach. Klej jest dostępny w workach 22,5 kg.