Partner portalu:
×

Szukaj w serwisie

CL.1

  • Autor: Rynek Łazienek
  • 15 lut 2016 12:38
CL.1
CL.1
CL.1

Dornbracht
Baterie

Nowy program armatury łazienkowej o filigranowym charakterze, łączący ostre i łagodne kontury. Progresywny język formy wyznacza początek nowej dekady designu produktów w stylu Dornbracht: dynamicznego, eleganckiego i „wysportowanego“. Dalszą cechą szczególną CL.1 są nowe uchwyty o strukturalnej powłoce, a także innowacyjny rodzaj strumienia, który wyróżnia m.in. oszczędność w zużyciu wody.

Uchwyty armatury są do nabycia opcjonalnie w dwóch rodzajach struktury reliefowej, która nadaje im zmysłową, oryginalną optykę i haptykę. W ten sposób zaspakajają one nie tylko rosnącą potrzebę „czucia“ materiału, lecz stanowią jednocześnie zgodną z duchem czasu odpowiedź na panujący obecnie megatrend, czyli indywidualizację. Dostępne w dwóch różnych wersjach - do wyboru jako gładka lub strukturalna - uchwyty poszerzają możliwość osobistej aranżacji łazienki.

Dzięki nowemu rodzajowi strumienia CL.1 wpisuje się w kontekst oszczędnego trybu życia: Specjalnie stworzony tzw. „sprayface“ obmywa nadzwyczaj łagodnie dłonie 40 pojedynczymi „miękkimi“ strumieniami, przyczyniając się do oszczędnego zużycia wody przy przepływie zaledwie 3,9 litra na minutę.

Skrót „CL“ pochodzi od aktualnego motta Dornbracht „Culturing Life“, zaś liczba 1 to pierwszy wzór produktu powstały w ramach nowego programu marki.

Serię można nabyć w wariantach galwanicznie powlekanej powierzchni – chrom i matowa platyna – która obejmuje szeroki program armatury i akcesoriów do zastosowania w takich zakresach jak umywalka, natrysk, wanna lub bidet. Program pozwala na kombinację z innymi seriami, co oznacza, że można go idealnie dopasować do własnych potrzeb, np. dzięki połączeniu z wyciąganą rączką prysznica baterii umywalkowej ze szczególnie szerokim i łagodnym strumieniem, przydatnym przy myciu włosów.

Ponadto miejsca wypływu wody oraz elementy obsługi dają się dowolnie projektować, co umożliwia jeszcze bardziej indywidualną aranżację. Szczególny komfort stanowi zaś sterowanie oferowane przez Dornbracht w postaci Smart Tools. Dzięki cyfrowym elementom obsługi można bardzo dokładnie ustawić temperaturę i ilość wody, a także za naciśnięciem guzika skorzystać z własnych, zaprogramowanych indywidualnych scenariuszy.

Koncepcja i design produktu: Sieger Design.

gwarancja: 6 lat przy zakupie od dystrybutorów Dornbracht w Polsce

cena netto: cena baterii w wersji ze zdjęcia: bateria umywalkowa w powłoce chrom, trzyotworowa, zasięg 190 mm, wylewka stała, uchwyty o strukturalnej powłoce: ok. 4.100 zł