Partner portalu:
×

Szukaj w serwisie

Codex Power CX 12

  • Autor: Ryneklazienek.pl
  • 23 lut 2016 10:49
Codex Power CX 12

Codex / Uzin
chemia w łazience

W najnowszej ofercie marki codex znalazła się także zaprawa klejowa do mocowania płytek gresowych. Produkt jest stabilny po rozprowadzeniu, dzięki czemu doskonale nadaje się do stosowania na ścianach. Z kolei wydłużony czas otwarty ułatwia pracę i daje możliwość wprowadzenia ewentualnych korekt. Spełnia również wymagania C1 TE (klej cementowy z obniżonym spływem i wydłużonym do 30 min czasem otwartym (E)) zgodnie z normą PN-EN 12004.

Nowy produkt codex dostępny jest w 25-kilogramowych opakowaniach. Charakteryzuje niską zawartością chromianów (GISOCODE ZP1) oraz bardzo niską emisyjnością (EMICODE EC 1 R PLUS). W składzie znajdziemy wysokiej jakości cement portlandzki, kruszywa mineralne, kopolimery polioctanu winylu oraz stabilizator. Produkt ma postać suchego proszku. 

Po zmieszaniu z wodą uzyskujemy hydraulicznie wiążącą, jasnoszarą zaprawę o plastycznej konsystencji i dobrych parametrach użytkowych.

Dzięki takim właściwościom jak wodo- i mrozoodporność zaprawy klejowe sprawdzają się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków; w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej.

Można je stosować m.in. na płyty gipsowo-kartonowe, elementy nośne przeznaczone pod płytki, tynki cementowe, cementowo-wapienne i gipsowe, ściany z cegły i bloczków betonowych oraz jastrychy cementowe i anhydrytowe.

Nowy klej codex może być również stosowany do naprawiania niewielkich nierówności podłoża, w zakresie grubości warstwy kleju do 5 mm.