×

Szukaj w serwisie

Dysze masujące WaterFan i WaterCurve / Dornbracht

  • Autor: Redakcja Ryneklazienek.pl
  • 22 lut 2018 14:52
Dysze masujące WaterFan i WaterCurve / Dornbracht
Dysze masujące WaterFan i WaterCurve / Dornbracht
Dysze masujące WaterFan i WaterCurve / Dornbracht
Dysze masujące WaterFan i WaterCurve / Dornbracht
Dysze masujące WaterFan i WaterCurve / Dornbracht
Dysze masujące WaterFan i WaterCurve / Dornbracht

Dysze masujące WaterFan i WaterCurve
Producent: Dornbracht

Innowacyjna forma wykorzystania wody, którą Dornbracht wprowadza do łazienki opiera się na zasadach tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM). Wykorzystuje nowe dysze WaterFan i WaterCurve do masażu napiętych mięśni, a w szczególności do stymulowania punktów akupunktury i meridianów. To rozwiązanie, które Dornbracht nazywa aquapresurą, jest inspirowane sprawdzoną i przetestowaną metodą akupresury w tradycyjnej medycynie chińskiej (TCM). W prosty i oszczędzający czas sposób masaże wodne mogą stać się częścią naszego życia codziennego. W ramach prozdrowotnego stylu życia mogą przyczynić się do poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia.

Aquapresura opiera się na zasadach akupresury, wypróbowanej i przetestowanej metody stosowanej w tradycyjnej medycynie chińskiej. Podczas gdy w akupresurze stosuje się bodziec manualny za pomocą palców, dłoni czy łokci, w aquapresurze osiąga się efekt za pomocą wody – z tą zaletą, że dzięki WaterFan i WaterCurve zabieg można wykonać samodzielnie i bez wysiłku w każdej chwili w domu.

Dornbracht opracował dysze masujące WaterFan i WaterCurve, aby umożliwić efektywne i wygodne korzystanie z aquapresury w zaciszu domowej łazienki. Podczas gdy WaterCurve obejmuje szyję i ramiona, WaterFan zapewnia masaż piersiowego odcinka kręgosłupa (WaterFan vertical) bądź lędźwiowego (WaterFan horizontal). Dzięki regulacji wysokości dysze masujące mogą być odpowiednio dopasowane do wzrostu danej osoby. WaterFan i WaterCurve charakteryzują się specjalnym trybem przepływu: woda rozdmuchuje się na wiele małych cząsteczek. Przynosi efekt głębokiego masażu, a jednocześnie jest miękka i delikatna dla skóry. Ciśnienie wody można zmieniać, zgodnie z pożądanym efektem. Silne jest uspokajające i odwrotnie, umiarkowane jest wzmacniające i aktywizujące. Zmienna intensywność ciśnienia ma natomiast efekt równoważący.

WaterFan i WaterCurve mogą być stosowane zarówno jako rozwiązania analogowe, jak i cyfrowe. W połączeniu z systemem Dornbracht Vertical Shower z cyfrowym sterowaniem, istnieją trzy wstępnie zaprogramowane scenariusze do wyboru, opracowane przez firmę Dornbracht wraz z Christophem Stumpem. Scenariusze trwają od pięciu do sześciu minut, a w każdym z nich ciśnienie i temperatura wody są doskonale skoordynowane:

Energizing zapewnia nową energię życiową: potężny masaż wodny, który wyraźnie rewitalizuje, wzmacnia i regeneruje ciało i umysł. Pomaga złagodzić napięcie i rozluźnić skurczone mięśnie dzięki kombinacji ciepła i stałej intensywności wysokiego ciśnienia. Nacisk położony jest na kręgosłup lędźwiowy i piersiowy, głęboko masowany za pomocą WaterFan.

De-Stressing rozluźnia, uspokaja i pomaga umysłowi zapomnieć po trudnym dniu. Ponieważ temperatura i ciśnienie wody delikatnie maleją, stres i napięcie stopniowo zmniejszają się. Zarówno intensywność nacisku, jak i temperatura są wysokie na początku scenariusza i szybko wzrastają do maksimum. W tej fazie skutecznie uwalnia się napięcie i twardnienie w okolicy górnej części pleców i szyi. Następnie temperatura i ciśnienie są zredukowane do średniej intensywności – zmysły są delikatnie uspokajane, czujemy się zrelaksowani i spokojni.

Balancing przywraca naszą wewnętrzną równowagę. Interakcja potężnych i łagodnych masaży oraz różnych temperatur harmonizuje zmysły i ma równoważący wpływ na ciało i psychikę. Są wprowadzane w terapeutyczną równowagę poprzez leczniczą kombinację pobudzających i uspokajających bodźców. Cały kręgosłup jest stymulowany dzięki użyciu obu dysz masujących – WaterFan do dolnej i górnej części pleców oraz WaterCurve do szyi i ramion.

Koncepcja i design produktu: Sieger Design

Konsultant: Christoph Stumpe

Dyrektor kreatywny: Mike Meiré

Od kiedy na rynku: od listopada 2017 roku

Cena produktu: WaterCurve dysza boczna, podtynkowa od 3 300 zł (cena wraz z potrzebnym wyposażeniem) WaterFan vertical dysza boczna, podtynkowa od 3 100 zł (cena wraz z potrzebnym wyposażeniem) WaterFan horizontal dysza boczna, podtynkowa od 3 100 zł (cena wraz z potrzebnym wyposażeniem)

Gwarancja produktu: 2 lata

Pogwarancja: Tak

Dostępność na rynku: Tak

Dokumentacja: PZH, DIN, CE
Rekomendowane dla Ciebie