Partner portalu:
×

Szukaj w serwisie

Forum Branży Łazienkowej - czekają nas dyskusje o inwestycjach oraz dystrybucji

 • Autor: Magazyn Łazienka
 • 19 marz 2014 13:46
Forum Branży Łazienkowej - czekają nas dyskusje o inwestycjach oraz dystrybucji
Forum Branży Łazienkowej 2014. / fot. Shutterstock (edytowane)

Już w najbliższy wtorek rozpocznie się Forum Branży Łazienkowej. Publikator, wydawca magazynu „Łazienka” zaprasza na spotkanie w hotelu Sheraton w Warszawie.

Forum Branży Łazienkowej odbędzie się 25 marca 2014, w hotelu Sheraton w Warszawie. To największe tego typu spotkanie podmiotów działających w branży łazienkowej. Wezmą w nim udział producenci i dystrybutorzy artykułów wyposażenia łazienkowego, handlowcy – właściciele i pracownicy hurtowni oraz salonów łazienkowych, a także architekci tworzący przestrzeń łazienkową. 

Juz 25 marca - zobacz transmisję z Forum

Odtwarzacz uruchomi sie automatycznie, gdy tylko zacznie się transmisja. Planowany termin rozpoczęcia Forum Branży Łazienkowej to 25 marca 2014 r., godz. 10:00.

Zachęcamy do śledzenia dyskusji oraz do aktywnego udziału - czekamy na Państwa komentarze (również pod tekstem) na temat wydarzenia i poruszanych na nim zagadnień.

 

Forum stwarza okazję do dyskusji o najbardziej aktualnych kwestiach, które mają największe znaczenie dla firm funkcjonujących w branży łazienkowej. Stanowi platformę wymiany informacji i poglądów, sprzyja nawiązywaniu i podtrzymywaniu kontaktów biznesowych.

Dyskusje o inwestycjach i dystrybucji

Jednym z najistotniejszych obszarów, na którym działają firmy branży łazienkowej jest rynek inwestycyjny. Podczas panelu dyskusyjnego „Inwestycje i design”, który odbędzie się podczas Forum, producenci artykułów wyposażenia łazienek, handlowcy oraz architekci wnętrz będą więc mieli okazję przedyskutować kwestie związane z ich współpracą na tym rynku, ocenić jakie trendy wyposażenia łazienek sprawdzają się najlepiej w łazienkach powstających na rynku inwestycyjnym. Pokażemy także najciekawsze realizacje inwestycyjnych łazienek wyłonione na podstawie zgłoszeń firm działających w branży łazienkowej.

Poruszymy również temat dystrybucji artykułów łazienkowych. Tej kwestii poświęcony będzie panel dyskusyjny „Przemiany dystrybucji”. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, jaka jest obecnie sytuacja dystrybucji artykułów wyposażenia łazienkowego, jakie kanały są aktualnie najważniejsze, które najbardziej perspektywiczne.

Wybór Roku po raz trzynasty, Salon Roku po raz siódmy

Istotnym punktem programu spotkania branży łazienkowej jest uhonorowanie laureatów prestiżowego konkursu „Łazienka – Wybór Roku 2014”, organizowanego od 2001 roku. Podczas uroczystej gali nagrodzimy również najlepsze w Polsce salony łazienkowe przyznając im tytuł „Salon Roku”.

Organizatorem konferencji jest branżowy magazyn „Łazienka”, wydawany przez Wydawnictwo Publikator, pismo, które nieprzerwanie od 17 lat na swych łamach opisuje i analizuje najistotniejsze, najbardziej aktualne trendy i zjawiska rynkowe zachodzące w branży łazienkowej oraz Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości. Grupa PTWP posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji eventów gospodarczych i branżowych. Organizuje m.in. co roku Europejski Kongres Gospodarczy – najważniejszą w centralnej Europie imprezę o tematyce gospodarczej.

Warunkiem uczestnictwa w Forum Branży Łazienkowej jest dokonanie rejestracji do dnia 18 marca, poprzez formularz na stronie http://konkurs.magazynlazienka.pl/rejestracja/ .

Po wypełnieniu formularza otrzymają Państwo e-mail z potwierdzeniem zgłoszenia.

Organizator zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia zgłoszenia (w tym przypadku zostanie do Państwa wysłana informacja e-mailem). Tylko potwierdzone przez organizatora zgłoszenie umożliwia wejście na konferencję.

Prosimy o zabranie ze sobą wizytówek.

 

Partner główny

Partnerzy

 

Agenda spotkania:

9.00-10.00 rejestracja uczestników

10.00-10.20 Prezentacja najbardziej interesujących łazienkowych realizacji, które powstały na rynku inwestycyjnym, wyłonionych w rankingu – na podstawie zgłoszeń architektów, salonów łazienkowych i producentów

10.20-12.00 Panel dyskusyjny „Inwestycje i design”

Moderator: prof. Krzysztof Chróścielewski, kierownik Katedry Wzornictwa na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, członek Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, autor licznych projektów z zakresu wzornictwa przemysłowego oraz projektów wystawienniczych z zakresu architektury wnętrz i komunikacji wizualnej

Planowane zagadnienia:

 • - aktualna koniunktura rynku inwestycyjnego, czynniki wpływające na jego rozwój

- perspektywy na rynku inwestycyjnym dla podmiotów działających w branży łazienkowej

- jakie wymagania stawia rynek inwestycyjny przed architektami, producentami
i dystrybutorami działającymi w branży łazienkowej

- jak uzyskać optymalne porozumienie między producentem/dystrybutorem, architektem i inwestorem, by realizacja satysfakcjonowała wszystkie zainteresowane strony

- jak odnieść sukces na rynku inwestycyjnym

- rola designu w procesie powstawania łazienek na rynku inwestycyjnym

- jak stworzyć łazienkę na rynku inwestycyjnym, by była nowoczesna, funkcjonalna i jednocześnie designerska – zaaranżowana zgodnie z aktualnymi trendami

12.00-12.15 Przerwa kawowa

12.15-13.45 Panel dyskusyjny „Przemiany dystrybucji”

Moderator: Marcelin Matusiak, Gfk Polonia, team manager zespołu wyspecjalizowanego w badaniach rynków remontowo-budowlanych oraz rynków przemysłowych; szef międzynarodowego zespołu badań przemysłowych – Chairman of Industrial & B2B Team CEE; członek PTBRiO – Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii

Planowane zagadnienia:

 • - jak wygląda obecnie sieć dystrybucji artykułów wyposażenia łazienek, jakie kanały są aktualnie najistotniejsze – z punktu widzenia producentów

 • - które kanały są najbardziej przyszłościowe

 • - jak – i czy – kanał internetowy zrewolucjonizował procesy zakupowe artykułów wyposażenia łazienek

 • - jak dystrybutorzy z kanałów: tradycyjnego, e-commerce, DIY, poukładali sobie wzajemne relacje

 • - z jakimi problemami zmagają się dziś, w rzeczywistości ogólnej dekoniunktury na rynku budowlanym

13.45-14.30 Lunch

14.30-15.30 Gala wręczenia nagród w konkursach „Łazienka – Wybór Roku 2014” oraz „Salon Roku 2014”.

Wśród uczestników dyskusji panelowych są m.in. (w kolejności alfabetycznej):

 • Krzysztof Białkowski, właściciel sklepu internetowego Sanitbuy.pl,
 • Wojciech Bocheński, Prezes firmy Impero Bocheński,
 • Wojciech Borkowski, Dyrektor Generalny Deante,
 • Katarzyna Borowik, Prezes Zarządu SanGroup,
 • Piotr Brzozowski, właściciel firmy handlowej Harimex-Bis,
 • Maciej Jaworski, dyrektor handlowy Hewi Polska,
 • Piotr Kurleto, Prezes firmy handlowej Max-Fliz,
 • Robert Majkut, designer, Dyrektor Generalny w firmie Robert Majkut Design,
 • Wojciech Radelczuk, Dyrektor ds. sprzedaży krajowej Sanitec Koło,
 • Adam Rożko, właściciel firmy handlowej Refleks,
 • Marian Słomiak, pełnomocnik zarządu Grupy Muszkieterów ds. Bricomarché,
 • Maciej Twaróg, architekt, współwłaściciel pracowni arcy Projekt architekci,
 • Łukasz Wagner, Prezes Zarządu SanSwiss Polska.Rekomendowane dla Ciebie