Partner portalu:
×

Szukaj w serwisie

Geberit Volex / Geberit

  • Autor: Rynek Łazienek
  • 26 lut 2018 08:44
Geberit Volex / Geberit
Geberit Volex / Geberit
Geberit Volex / Geberit
Geberit Volex / Geberit
Geberit Volex / Geberit
Geberit Volex / Geberit
Geberit Volex / Geberit
Geberit Volex / Geberit
Geberit Volex / Geberit

Geberit Volex
producent: Geberit

Nowy system Geberit Volex łączy w sobie dwie ugruntowane i sprawdzone technologie: rury wielowarstwowe i połączenia zaciskane. Taka kombinacja od dziesięcioleci gwarantuje wydajne, bezpieczne i oszczędne instalacje. System Geberit Volex zawiera szereg dobrze przemyślanych usprawnień, które jeszcze bardziej ułatwiają prace montażowe i poszerzają zakres zastosowania.

Rury wielowarstwowe są wyjątkowo solidne, a ich odporność na ciśnienie przekracza standardowe próby wynoszące 15 barów. Poza tym posiadają atest do stosowania w instalacjach sanitarnych, grzewczych oraz w instalacjach wody pitnej. Można je stosować w instalacjach wody pitnej w budynkach, w systemach ogrzewania podłogowego i w przyłączach grzejnikowych. Białe rury i dyskretne kształtki sprawiają, że system Geberit Volex sprawdzi się również przy remontach.

Wielowarstwowe rury Geberit Volex składają się z rury wewnętrznej wykonanej z PE-RT, rury aluminiowej oraz z ochronnej, zewnętrznej warstwy PE-RT. Poszczególne warstwy scala środek wiążący. Warstwa wewnętrzna jest w pełni odporna na korozję i bezpieczna w kontakcie z żywnością. Środkowa warstwa aluminiowa sprawia, że rury są sztywne, ale można je giąć. Rura aluminiowa stanowi również barierę przeciwko dyfuzji. Biała warstwa zewnętrzna chroni trzon wewnętrzny przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi.

Mocowania z szeregiem właściwości

Połączenia zaciskowe do rur Geberit Volex opierają się na solidnym mosiężnym korpusie. Każdy punkt zacisku jest zabezpieczony dwoma O-ringami. Rury stabilizują tuleje ze stali nierdzewnej. Przezroczysty i wyjątkowo solidny pierścień wskaźnika głębokości, który wykonano z materiału Grilamid, pozwala w łatwy sposób sprawdzić właściwe wprowadzenie mocowania.

Rury jednowarstwowe z różnorodnymi zastosowaniami

Poza rurami wielowarstwowymi system Geberit Volex, obejmuje również białe rury jednowarstwowe wykonane z PE-RT. Są one elastyczne, więc można je stosować w systemach ogrzewania podłogowego, a także w systemach dystrybucji wody pitnej o ciśnieniu roboczym nieprzekraczającym 6 barów. Rury jednowarstwowe są dostępne w dwóch wymiarach: d16 i d20.

Kompleksowa oferta dla systemów grzewczych

Asortyment produktów Geberit Volex obejmuje wszystkie elementy niezbędne do instalacji ogrzewania podłogowego, w tym między innymi: rury rozgałęźne, panele formowane, wsporniki rurowe, prowadnice, szafki rozdzielaczowe. Klientom zostanie także udostępnione specjalne oprogramowanie do rozplanowania systemu ogrzewania podłogowego. Geberit proponuje również jednostkę regulacji temperatury, oferującą możliwość wygodnego ustawiania temperatury w pomieszczeniu. Wysoką kompatybilność produktów Geberit Volex zapewniają adaptery do systemów Geberit Mepla i Geberit Mapress.

System Geberit Volex został przetestowany pod kątem zgodności z normą EN 21003.

Od kiedy na rynku: kwiecień 2017

Cena: w zależności od wielkości instalacji

Gwarancja produktu: 10 lat

Pogwarancja: dotyczy wykonawcy instalacji

Dokumentacja: zgodność z normą EN ISO 21003, krajowa deklaracja właściwości użytkowych, atest PZH

 
Rekomendowane dla Ciebie