×

Szukaj w serwisie

ILBAGNO ALESSI ONE EXTENTION II

  • Autor: Ryneklazienek.pl
  • 25 lut 2015 13:22
ILBAGNO ALESSI ONE EXTENTION II
SZAFKI POD UMYWALKI ILBAGNO ALESSI ONE EXTENTION II
ILBAGNO ALESSI ONE EXTENTION II
ILBAGNO ALESSI ONE EXTENTION II

Miękkie linie koncepcji „ONE”, które jakby wykraczają poza wyznaczone kontury, sprawiają, że łazienka staje się miejscem intymnym.

NAZWA: SZAFKI POD UMYWALKI ILBAGNO ALESSI ONE EXTENTION II

PRODUCENT: LAUFEN

OPIS: Twórcą serii Il Bagno Alessi One jest urodzony w La Spezia (Włochy) architekt i projektant Stefano Giovannoni. Obecnie mieszka i pracuje w Mediolanie. Jego wielokrotnie wyróżniane prace wystawiane są w Centre Georges Pompidou w Paryżu oraz w Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Według Alberto Alessi’ego, dyrektora generalnego biura projektowego ALESSI, Giovannoni jest jednym z niewielu projektantów, którzy potrafią łączyć w swoich pracach cechy wyjątkowe z popularnymi.

Z tego powodu powierzono mu stworzenie pierwszego projektu łazienki według ALESSI. Miękkie linie koncepcji „ONE”, które jakby wykraczają poza wyznaczone kontury, sprawiają, że łazienka staje się miejscem intymnym. Żartobliwy, lekko ekscentryczny styl umywalek zaskakuje i pobudza fantazję, nie zaniedbując funkcjonalności produktu. Dzięki powłoce WonderGliss, ceramika jest szczególnie łatwa do utrzymania w czystości oraz spełnia najwyższe standardy higieniczne. Dodatkowo, zarówno miski WC jak i bidety, wyposażono w specjalny system montażu, dzięki któremu można je prosto i szybko zainstalować.

„Od samego początku prac nad projektem łazienki Il Bagno Alessi One miałem przed oczami obraz wody, która wygładza i drąży kamienie. Alegorię tę próbowałem przenieść na różne elementy łazienki: ze szczególnym uwzględnieniem ceramiki. Wszak materiał ten jest szczególnie bliski temu archetypowi. Kolejnym symbolem, którego użyłem jest rura – element zwiększający użyteczność wody. Jej kształt odzwierciedla bateria, której chromowe wykończenie nawiązuje do lustrzanych powierzchni, kojarzących się z wodą” – Stefano Giovannioni

GWARANCJA: 2 lata

CENA: w zależności od koloru mebla: do 90 cm 4500 - 5000 zł, do 120 cm 5500 - 6000 zł (netto)