×

Szukaj w serwisie

Seria baterii Arnika / Deante

  • Autor: Rynek Łazienek
  • 08 lut 2018 16:16
Seria baterii Arnika / Deante
Seria baterii Arnika / Deante
Seria baterii Arnika / Deante
Seria baterii Arnika / Deante
Seria baterii Arnika / Deante
Seria baterii Arnika / Deante
Seria baterii Arnika / Deante
Seria baterii Arnika / Deante
Seria baterii Arnika / Deante
Seria baterii Arnika / Deante
Seria baterii Arnika / Deante

Seria baterii Arnika
producent: Deante

Seria Arnika łączy funkcjonalność i inspirację łagodnymi, występującymi w przyrodzie kształtami. Składa się z baterii: umywalkowej, wannowej ściennej, natryskowej i bidetowej oraz deszczowni. Najbardziej charakterystyczne są modele przeznaczone do wanny i natrysku. Oba należą do kategorii baterii mieszaczowych, ale ich cylindryczny kształt bezpośrednio nawiązuje do modnej stylistyki baterii termostatycznych.

Zamiast tradycyjnych dźwigni projektantka zastosowała ukośnie ścięte pokrętła, które z jednej strony nadają minimalistyczny charakter, a z drugiej pozwalają na komfortową obsługę. Prawe pokrętło służy do ustawiania temperatury, a lewe do zamykania i otwierania wypływu wody oraz regulacji strumienia. Dodatkowo lewe pokrętło baterii wannowej posiada funkcję przełączania strumienia wody pomiędzy słuchawką a wylewką.

Wyważona w proporcjach bateria umywalkowa oraz bidetowa mają pochylony korpus. Korek click-clack ułatwia zamykanie i otwieranie odpływu. Wylewki baterii umywalkowej i wannowej wyposażone są w łatwy do utrzymania w czystości silikonowy aerator – wystarczy przesunąć palcem po jego zewnętrznej części, aby pozbyć się kamienia.

Seria Arnika obejmuje także wysokiej jakości deszczownię wyposażoną w baterię mieszaczową ze zintegrowanym przełącznikiem natrysku, który ułatwia przełączanie wody pomiędzy górną głowicą a słuchawką. Charakterystyczne dla modelu jest asymetryczne ustawienie drążka względem baterii oraz możliwość regulacji jego wysokości od 110 do 130 cm. Wąż plastyfikowany w platynowym kolorze jest elegancki i łatwy w czyszczeniu. Opływowe kształty armatury oprócz walorów wizualnych ułatwiają także utrzymanie czystości. Brak załamań i zakamarków zmniejsza ryzyko nadmiernego gromadzenia się osadu wapiennego.

Wszystkie baterie Deante wyposażone są w wysokiej jakości głowice ceramiczne i są bardzo ciche w użytkowaniu (grupa akustyczna I – poniżej 20 dB). Ich żywotność została potwierdzona testami mechanicznymi gwarantującymi wytrzymałość podczas 70 000 cykli otwarcia głowicy. Korpusy baterii wykonane są z wysokiej jakości stopu mosiądzu MO 59 – klasa A, z najwyższą zawartością miedzi.

Wymiary:

Bateria wannowa – zasięg wylewki: 183 mm;

Bateria natryskowa – szerokość: 314 mm;

Bateria umywalkowa – zasięg wylewki: 118 mm, wysokość korpusu: 171 mm;

Bateria bidetowa – zasięg wylewki: 121 mm, wysokość korpusu: 145 mm;

Deszczownia – długość: 1100-1300 mm (regulowana), szerokość: 371 mm

Projektant: Małgorzata Płoskońska, absolwentka Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Od kiedy na rynku: lipiec 2017

Cena: 348,78 zł (bateria wannowa); 300,00 zł (bateria natryskowa); 283,74 zł (bateria umywalkowa); 291,87 zł (bateria bidetowa); 812,20 zł (deszczownia)

Gwarancja: baterie - 7 lat; deszczownia - 5 lat

Pogwarancja: tak

Dokumentacja: Atest PZH, Deklaracja Zgodności
Rekomendowane dla Ciebie