×

Szukaj w serwisie

Gama poręczy i siedzisk natryskowych Be-Line / Delabie

  • Autor: Redakcja
  • 11 lut 2019 14:14
Gama poręczy i siedzisk natryskowych Be-Line / Delabie
Gama poręczy i siedzisk natryskowych Be-Line / Delabie
Gama poręczy i siedzisk natryskowych Be-Line / Delabie
Gama poręczy i siedzisk natryskowych Be-Line / Delabie
Gama poręczy i siedzisk natryskowych Be-Line / Delabie
Gama poręczy i siedzisk natryskowych Be-Line / Delabie

Gama poręczy i siedzisk natryskowych Be-Line
producent: Delabie

Aranżacja prywatnej łazienki dla osoby niepełnosprawnej lub starszej stała się bardzo łatwa. Na rynku istnieją odpowiednie produkty, a wybór jest tak szeroki, że każdy znajdzie rozwiązanie wedle własnych, indywidualnych potrzeb. Natomiast sprawa się komplikuje w przestrzeniach publicznych, gdzie instalowane jest wyposażenie, które powinno odpowiadać wszystkim użytkownikom.

W rzeczywistości nie da się dogodzić wszystkim, nie tylko ze względu na aspekt wizualny, ale również ze względu na rodzaj niepełnosprawności użytkownika. Stąd wniosek, że w przestrzeniach publicznych należy proponować produkty uniwersalne, które sprostają oczekiwaniom wszystkich użytkowników.

Dlatego Grupa DELABIE, ekspert w dziedzinie dostępności, poszerzyła swoją ofertę poręczy i siedzisk natryskowych, wprowadzając nową gamę design Be-Line®. Połączenie estetyki i komfortu gwarantuje dobre samopoczucie, higienę i bezpieczeństwo użytkownikom - osobom starszym, osobom o ograniczonej zdolności ruchowej lub osobom niepełnosprawnym.

Design, komfort, dobre samopoczucie

Gama Be-Line® firmy DELABIE jest połączeniem estetyki i komfortu. Innowacyjny design poręczy i siedzisk Be-Line® odchodzi od aranżacji szpitalnej i wizerunku łazienek dostępnych, stygmatyzujących, aby pozostawić jedynie uczucie dobrego samopoczucia bez kompleksów poza domem, jak i w domu.

Be-Line® jest gamą międzypokoleniową, przystosowaną do każdego etapu życia, bez względu na wiek i stopień niepełnosprawności, która sprawia, że korzystanie z przestrzeni sanitarnych staje się przyjemne dla wszystkich. Poręcze i siedziska z gamy Be-Line® posiadają czyste linie, dzięki czemu idealnie integrują się z otoczeniem. Poręcze zainstalowane jak najbliżej ściany ułatwiają poruszanie się i przemieszczanie się w przestrzeniach sanitarnych (natrysk, WC...), dając większą swobodę i łatwość ruchów. Zaokrąglony kształt poręczy Be-Line® z ergonomicznym spłaszczeniem od przodu, chroniącym przed ślizganiem się dłoni, jest idealnie dopasowany do kształtu dłoni i gwarantuje optymalne chwycenie, bez względu na przeznaczenie produktu lub użytkownika.

Maksymalna higiena

Jednolita i gładka powierzchnia aluminium pozwala na łatwe i szybkie czyszczenie, aby zagwarantować najwyższe standardy higieny. Szczególna uwaga została zwrócona już przy projektowaniu poręczy z gamy Be-Line®, aby ograniczyć do minimum ilość łączeń. W ten sposób unikamy osadzania się zanieczyszczeń i tworzenia nisz bakteryjnych, szczególnie na częściach prostych poręczy, które są najczęściej w kontakcie z dłońmi.

Maksymalne bezpieczeństwo

Jak wszystkie produkty z gamy Dostępność DELABIE, gama Be-Line® posiada: 10 lat gwarancji, znak CE i jest testowana na ponad 200 kg. W budynkach użyteczności publicznej waga użytkowników jest nieznana. Zainstalowane produkty muszą być odporne na każdą okoliczność. Dostępne w dwóch wykończeniach aluminium - pokrycie antracytowy metalik lub białe, matowe – Be-Line® pozwala na zapewnienie dobrego kontrastu wizualnego między kolorem poręczy lub siedziska natryskowego a kolorem ściany. Poręcze i siedziska natryskowe Be-Line® pasują do każdego stylu dekoracji wnętrza.

Łatwa instalacja, użytkowanie, obsługa i organizacja miejsca

W przypadku poręczy w kształcie litery T położenie pionowej poręczy jest regulowane przy instalacji, umożliwiając przesuwanie w prawą lub lewą stronę. Średnica poręczy 35 mm jest idealnie dopasowana do kształtu dłoni i gwarantuje optymalne chwycenie, bez względu na przeznaczenie produktu lub użytkownika. Zaokrąglony kształt poręczy Be-Line®, z ergonomicznym spłaszczeniem od przodu, chroni przed ślizganiem się dłoni i jest idealnie dopasowany do jej kształtu. Poręcze są produkowane z wytłaczanego aluminium, odpornego i trwałego materiału. Jednolita i gładka powierzchnia aluminium pozwala na łatwe i szybkie czyszczenie, aby zagwarantować najwyższe standardy higieny.

Wszystkie poręcze i siedziska natryskowe Be-Line® posiadają oznakowanie CE, zgodnie z Dyrektywą 93/42/EWG dotyczącą wyrobów medycznych i odpowiadają wymaganiom europejskiej normy PN-EN 12182 „Wyroby pomocnicze dla osób niepełnosprawnych”. Jest to dodatkowa gwarancja dla użytkowników tych produktów.

Osoby niepełnosprawne lub starsze łatwo tracą równowagę. 38 mm przestrzeni między poręczą a ścianą zapobiega przejściu przedramienia i podczas upadku ogranicza ryzyko złamania ręki uwięzionej za poręczą. Grubość aluminiowej rury jest znaczna i wynosi aż 3 mm. Mocowania są z litego aluminium. Jest to istotny element świadczący o wysokiej jakości i dużej odporności tych produktów. Wymiary poręczy Be-Line® są sprawdzane podczas produkcji. Podczas wymiany identycznej poręczy nie ma potrzeby wiercenia nowych otworów w ścianie.

Walory środowiskowe (wpływ na środowisko podczas produkcji, użytkowania i recyklingu produktu oraz wpływ na zdrowie)

Aluminium w 100% nadaje się do recyklingu, co pozytywnie wpływa na zrównoważony rozwój i ochronę środowiska.

Gama Be-Line®:

Poręcze proste; kątowe; w kształcie litery L; w kształcie litery T; poziomo-pionowe; kątowe, poziome; siedziska natryskowe.

Od kiedy na rynku: 2017 rok

Cena produktu: Od 298,54 zł do 1.360,08 zł

Gwarancja produktu: 10 lat

Pogwarancja: Tak

Dokumentacja: CE

Nagrody, opinie, rekomendacje: Trophées du Négoce 2018 dla poręczy w kształcie litery T

 

 
Rekomendowane dla Ciebie