REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

5 pomysłów na łazienkę w stylu retro

  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 18 marz 2016 08:30
5 pomysłów na łazienkę w stylu retro
Łazienka w stylu klasycznym. Stylowa komoda, w której osadzono umywalkę została wykonana na zamówienie. Proj. Maciejka Peszyńska-Drews. Fot. Bartosz Jarosz
5 pomysłów na łazienkę w stylu retro
5 pomysłów na łazienkę w stylu retro
5 pomysłów na łazienkę w stylu retro
5 pomysłów na łazienkę w stylu retro
5 pomysłów na łazienkę w stylu retro

Za pomocą elementów aranżacyjnych zaczerpniętych z pokoju dziennego możemy stworzyć w łazience stylowy salon kąpielowy, przypominający wnętrze z lat 30. ubiegłego wieku.

REKLAMA

Styl retro najlepiej wpisuje się we wnętrza przedwojennych kamienic, o ogromnych oknach i wysokich pomieszczeniach – ale równie dobrze zafunkcjonuje też i w nowoczesnych mieszkaniach. Jeśli posiadamy sporą łazienkę, za pomocą elementów aranżacyjnych zaczerpniętych z pokoju dziennego możemy stworzyć w niej stylowy salon kąpielowy, przypominający wnętrze z lat 30. ubiegłego wieku. Warto jednak pamiętać, że z uwagi na wiele detali bogatych w zdobienia stylistyka retro może przytłoczyć pomieszczenia niewielkie – dlatego jeśli mamy małą łazienkę, lepiej zdecydować się na retro akcenty, niż na pełną stylizację wnętrza.

Chcąc wprowadzić do swojej łazienki stylistykę retro, na ścianach połóżmy białe płytki lub boazerię (pamiętajmy jednak, by odpowiednio zabezpieczyć ją przed działaniem wody i wilgoci). Na rynku dostępne są też płytki imitujące boazerię, które świetnie łączą w sobie zalety dwóch poprzednich rozwiązań. Dla odważnych polecamy tapetę – nie bójmy się ciemnych kolorów ani wyrazistego deseniu. Intensywne tło, jeśli zostanie zastosowane z umiarem, będzie pięknie współgrać z białym wyposażeniem i wyeksponuje wybrane strefy pomieszczenia. - Dla mnie absolutną podstawą stylu retro jest czarno-biała szachownica na podłodze – mówi Agnieszka Zawiślak, projektant z działu wizualizacji salonów Max-Fliz. - To klasyczny, szlachetny wzór, który zawsze dobrze wygląda, niezależnie formatu wybranych płytek. Jeśli jednak obawiamy się, że nasze pomieszczenie będzie zbyt „zimne” w odbiorze, zwłaszcza jeśli planujemy użycie płytek także na ścianach, wyłóżmy podłogę drewnem w głębokim, ciemnym odcieniu. Kontrast jasnych ścian z ciemną podłogą zbalansuje pomieszczenie, a drewno doda mu przytulności – podpowiada ekspert. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA