REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Drzwi do łazienki: postaw na skrzydło zlicowane ze ścianą

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 12 kwi 2017 14:29
Drzwi do łazienki: postaw na skrzydło zlicowane ze ścianą
Drzwi z kolekcji PIU Invisible Line. Fot. PIU
Drzwi do łazienki: postaw na skrzydło zlicowane ze ścianą
Drzwi do łazienki: postaw na skrzydło zlicowane ze ścianą

Łazienka to pomieszczenie intymne, dlatego świetnie w roli drzwi do łazienki sprawdzą się modele tworzące ze ścianą jedną płaszczyznę i niemal się w niej chowające.

REKLAMA

Drzwi i ściana tworzące we wnętrzu jednolitą płaszczyznę – takie rozwiązanie wygląda bardzo efektownie, a przy tym jest praktyczne i ponadczasowe. Nie musi być też kosztowne, o czym przekonuje producent tego typu drzwi, marka PIU Design.

Dobrze znane z polskich domów drzwi z gzymsami, geometrycznymi przeszkleniami i widocznymi ościeżnicami powoli odchodzą do lamusa. Były one we wnętrzach jednym z symboli szalonych lat 90-tych, kiedy dla Polaków synonimem luksusu było to, co kolorowe i zdobne. Z perspektywy czasu okazało się, że to prosta i przemyślana forma jest ponadczasowa, a w naszych mieszkaniach i domach znajduje zastosowanie złota zasada „less is more” (mniej znaczy więcej). Ostatnie lata pokazują, że zdobne drzwi ustępują miejsca nowoczesnym skrzydłom drzwiowym, zlicowanym ze ścianą (czyli pozbawionym mało estetycznych opasek wokół drzwi). 

Tego typu rozwiązania ma w swojej ofercie firma PIU Design, która specjalizuje się w produkcji drzwi bez ościeżnicy. Kolekcja PIU Invisible Line daje dodatkowo klientowi możliwość zgrania kolorystyki i sposobu wykończenia drzwi i ściany. Drzwi PIU Design można pomalować tą samą farbą lub obłożyć tą samą tapetą, co ścianę w której są osadzone. Dzięki temu uzyskujemy efekt drzwi całkowicie ukrytych w płaszczyźnie ściany.

Tego typu system drzwiowy oferuje niesamowitą swobodę w zakresie aranżacji domowej przestrzeni. Gdy konkretny kolor lub wzór tapety znudzi nam się po dwóch czy trzech sezonach, drzwi bez problemu możemy wykończyć innym odcieniem farby lub motywem dekoracyjnym. Rozwiązanie zaproponowane przez PIU Design jest bardzo praktyczne. Dotychczas rozwiązanie określane mianem „drzwi ukrytych” było stosunkowo drogie, a co za tym idzie mało dostępne. Firma PIU Design dysponuje autorską technologią i własną linią produkcyjną tego typu rozwiązań, dzięki czemu produkt oferowany jest w przystępnej cenie.

PIU Invisible Line to linia drzwi z aluminiową ościeżnicą i skrzydłem w drewnianej konstrukcji w podkładzie poliuretanowym lub laminacie do pomalowania farbą ścienną lub tapetowania. System drzwi zamówić można w trzech różnych grubościach: model 4.5 standard, model 4.5 standard plus lub model 5.0. Produkt dostępny jest w kilku wysokościach, od 206 do 240 cm oraz szerokościach - 70, 80 lub 90 cm.

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA