REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łazienka dla kobiety: piękne wnętrze przy sypialni

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 30 marz 2017 09:03
Łazienka dla kobiety: piękne wnętrze przy sypialni
Projekt: Eliza Wojtasiewicz i Katarzyna Olejarz, pracownia KAZA. Fot. Materiały Prasowe Dekorian
Łazienka dla kobiety: piękne wnętrze przy sypialni
Łazienka dla kobiety: piękne wnętrze przy sypialni
Łazienka dla kobiety: piękne wnętrze przy sypialni
Łazienka dla kobiety: piękne wnętrze przy sypialni

Elegancka łazienka przy sypialni została urządzona w bardzo kobiecym stylu. Dominują tutaj miękkie, owalne formy zamknięte w kolorystycznym duecie bieli i złota.

REKLAMA

Kielecki apartament powstał z myślą o dwóch kobietach: mamie i córce. Miał wymykać się sztywnym etykietom stylistycznym i niekoniecznie ślepo podążać za popularnymi trendami. Dzięki wyobraźni i umiejętnościom projektantek z pracowni KAZA, Elizy Wojtasiewicz i Katarzyny Olejarz, powstało wnętrze emanujące elegancją, kobiecością i subtelnym pięknem. W przedsięwzięciu wspierała je sieć salonów z wnętrzarskimi perłami - Dekorian.

Właścicielka - młoda bizneswoman, pasjonatka jazdy konnej, sztuki i podróży, dzieli go ze swoją nastoletnią córką. Inwestorka miała bardzo jasno sprecyzowane oczekiwania. Poprosiła o zaprojektowanie wnętrza ponadczasowego, niekoniecznie bazującego na modnej szarości czy bieli. Zależało jej na zbudowaniu klimatu przytulności i intymności, a zarazem nadaniu wnętrzom wysublimowanego charakteru.

Zaplanowanie układu funkcjonalnego stanowiło spore wyzwanie dla projektantek, gdyż apartament w Kielcach powstał poprzez połączenie dwóch lokali. Wykreowanie nowego porządku przestrzennego wiązało się z trudnościami natury technicznej. Zmianę usytuowania kuchni oraz łazienek poprzedziły żmudne prace związane z przenoszeniem instalacji wodnych, kanalizacyjnych, podłączeniem wentylacji i klimatyzacji. Strefę nocną - urządzono w konwencji domowego SPA, z sypialnią połączoną z łazienką oraz strefą córki. 

Projektantki z pracowni KAZA bardzo kompleksowo potraktowały zadanie stworzenia wnętrza ultrakobiecego. Interpretacja tego tematu znalazła odzwierciedlenie nie tylko w wystroju, ale również w samej tkance architektonicznej apartamentu. Jego geometria została złagodzona i zamiast tradycyjnych narożników pojawiły się zaokrąglone, które nadały wnętrzu “miękkości” i lekkości. Obłe, owalne kształty stały się powtarzającym motywem we wnętrzu - w łazience na przykład, zainstalowano eliptyczną, wolno stojącą wannę.

Łazienka urządzona została w konwencji salonu kąpielowego, z wyraźnie wydzielonymi strefami do relaksu i strefą toalety. Wolno stojąca wanna, nad którą połyskuje złocista ściana niczym rybia łuska jest widoczna z poziomu sypialni, ale już toaleta ze strefą prysznica została tak schowana, aby nie zakłócać komfortowego korzystania z przestrzeni do spania. Całość wnętrza urządzono w eleganckim kolorystycznym duecie złota i bieli, co dodało pomieszczeniu elegancji. 

Projekt: Pracownia Projektowa KAZA


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA