REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łazienka na poddaszu – zobacz nowoczesny projekt

  • Autor: Judyta Kokoszkiewicz
  • 17 marz 2016 08:02
Łazienka na poddaszu – zobacz nowoczesny projekt
Łazienka pod skosem dachowym to wnętrze dla dwojga, o czym świadczą: podwójna umywalka, dwie baterie oraz lustra. Pan i pani domu mają tu swoje prywatne królestwo relaksu. Fot. Bartosz Jarosz
Łazienka na poddaszu – zobacz nowoczesny projekt
Łazienka na poddaszu – zobacz nowoczesny projekt
Łazienka na poddaszu – zobacz nowoczesny projekt
Łazienka na poddaszu – zobacz nowoczesny projekt
Łazienka na poddaszu – zobacz nowoczesny projekt

Łazienka na poddaszu - jedna z trzech w domu - została połączona z sypialnią gospodarzy. Jest prywatnym azylem i miejscem, gdzie można odpocząć po ciężkim dniu.

REKLAMA

Skąpane w ciepłych brązach wnętrze jest zarówno przestronne, jak i przytulne. Prywatna łazienka państwa domu skąpana jest w kolorach, które pojawiają się także na całym „sypialnianym” piętrze. To kontynuacja barw, które pojawiły się także w sypialni gospodarzy, którzy prywatną część domu chcieli urządzić przytulnie, ale i nowocześnie. Dlatego też w tej przestronnej łazience rządzą proste linie i kubistyczne kształty – widoczne np. w modelach podwieszanych sedesu i bidetu. Komfortowe wnętrze w brązach daje wybór sposobu na relaks – można tu wziąć zarówno szybki prysznic, jak i dłuższą kąpiel.

Wanna pod skosem

Zamontowana pod skosem dachowym wanna to model dwuosobowy, obudowany piękną mozaiką. Wspólne kąpiele z widokiem na gwieździste niebo to wymarzony relaks na koniec dnia. Kiedy natomiast trzeba wziąć jedynie szybki prysznic przed wyjściem do pracy – kąpiel można wziąć w pod natryskiem, który stworzono we wnęce. Elegancka deszczownica zapewni przyjemne, ciepłe strumienie wody. W strefie prysznica nie ma tradycyjnego brodzika – zamiast niego zamontowano tu jedynie dyskretny odpływ liniowy. Lekkie, szklane drzwi wykonane na zamówienie zabezpieczają wnętrze przed zachlapaniem. 

Nowoczesny charakter

O tym, że jest to łazienka dla dwojga świadczy szeroka szafka oraz długa umywalka z dwiema bateriami, tafle lustra oraz wanna umożliwiająca komfortowe, wspólne kąpiele. Mimo że panuje tu dość ciemna kolorystyka, duża ilość światła dziennego wpada do wnętrza z okna dachowego – zapewniając także możliwość czytania książek w trakcie kąpieli. Życzeniem inwestorów było, by łazienka miała nowoczesny charakter – stąd też zastosowano tu proste, geometryczne formy wyposażenia i zabudowy, jak również – ponadczasowe kolory ziemi.

Pojemna szafka

Taka kolorystyka została wybrana celowo – by nieco optycznie pomniejszyć sporą łazienkę, a tym samym – dodać jej bardziej przytulnego klimatu. Pomagają w tym również elementy drewniane – pojemna szafka podumywalkowa, która świetnie komponuje się z długą umywalką, oraz, widoczna w lustrzanej tafli framuga drzwi prowadzących do sypialni. Ponadto, oprócz ciepłych brązów, w salonie kąpielowym pojawia się także biel – w wyższych partiach ścian, suficie oraz grzejniku czy przycisku spłuczki. Przeznaczone dla państwa domu wnętrze jest więc, mimo upływu lat modne i ponadczasowe.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA