REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łazienka w różnych stylach: wybierz swój typ

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 19 sie 2016 21:16
Łazienka w różnych stylach: wybierz swój typ
Łazienka w stylu nowoczesnym. Projekt: Razoo Architekci. Fot. Meluzyna Studio
Łazienka w różnych stylach: wybierz swój typ
Łazienka w różnych stylach: wybierz swój typ
Łazienka w różnych stylach: wybierz swój typ
Łazienka w różnych stylach: wybierz swój typ
Łazienka w różnych stylach: wybierz swój typ

Łazienkę urządzić można na wiele sposobów. Zobaczcie niektóre z nich!

REKLAMA

Urządzając łazienkę zwracamy uwagę nie tylko na trwałość materiałów, ale również na ich walory wizualne. Oczywiście wybieramy elementy, które dobrze znoszą wilgoć i działanie wszelkich środków chemicznych, których w łazience jest co nie miara.

Równie ważny jest jednak aspekt wizualny - w końcu a łazience spędzamy znaczną część naszego życia. Tutaj rozpoczynamy poranki, kończymy wieczory i oddajemy się relaksowi w wannie. Warto zatem urządzić ją w taki sposób, aby była nie tylko funkcjonalna, ale również cieszyła oko. 

Nowoczesna łazienka

Do dyspozycji mamy wiele różnych stylów. Najpopularniejsze są łazienki nowoczesne. Urządzając wnętrze w takim stylu stawiamy na geometryczne formy ceramiki sanitarnej, wanny i mebli, a także swoistą oszczędność aranżacji. Jak rozróżnić nowoczesną łazienkę od łazienki minimalistycznej?

Łazienka w stylu minimalistycznym

Ciężko poprowadzić jasną granicę, niemniej jednak styl minimalistyczny wynosi oszczędność aranżacji charakterystycznej dla nowoczesnych łazienek na zupełnie nowy poziom. Nie ma tutaj miejsca na zbędne dekoracje, wszystko jest schowane za frontami zabudowy meblowej, a prym wiodą gładkie, duże powierzchnie pozbawione dekoracji. Stawiamy na fronty bez uchwytów i kabiny bez brodzika. 

Łazienka w stylu prowansalskim

Zupełnie inny klimat panuje w łazience urządzonej w stylu prowansalskim. Tutaj mile widziane są zdobne formy mebli łazienkowych - frezowane fronty, dekoracyjne uchwyty, oświetlenie z abażurami w koronkowym wykończeniu. Wszystkie te elementy są mile widziane w łazience w stylu prowansalskim. Z wnętrzem dobrze skomponują się również płytki imitujące swoją forma tradycyjne stare kafle. Warto również postawić na drobny akcent w kolorze lawendy, która nieodłącznie kojarzy się z Prowansją. Może to być wzorzysta tapeta na ścianie lub dodatki w postaci tekstyliów. Z takim stylem dobrze komponują się również płytki jak drewno na podłodze. 

Łazienka w stylu skandynawskim

Płytki jak drewno oraz tradycyjne kafle świetnie sprawdzą się również w łazience urządzonej w stylu skandynawskim. Tutaj przede wszystkim ważna jest duża ilość bieli - bodaj ulubionego koloru Skandynawów. Ocieplona drewnianym akcentami w postaci mebli łazienkowych lub też wspomnianych płytek jak drewno, zyskuje bardziej przytulny charakter.

W łazience w stylu skandynawskim ważną rolę odgrywają dodatki - najczęściej w kolorze czarnym lub ciemnoszarym, tworzą efektowny kontrast z dominującą we wnętrzu bielą. W skandynawskich wnętrzach często spotkamy detale utrzymane w stylu industrialnym, jak "gołe" żarówki na odsłoniętych oplotach. 

Łazienka w stylu loft

Te ostatnie świetnie sprawdzą się również w łazience w stylu loft. Styl ten ostatnimi czasy zdobył sobie spore grono zwolenników. Pofabryczne inspiracje w łazience najłatwiej wprowadzić za pomocą betonu lub cegły na ścianie. Oczywiście możemy je zastąpić płytkami imitującymi te materiały bądź wodoodpornym tynkiem jak beton. W łazienkach w stylu loft szarość komponuje się z technicznymi akcentami, które grają tutaj pierwsze skrzypce. Dobrze prezentują się odsłonięte elementy instalacji rurowej, wyeksponowane pod sufitem dwuteowniki, meble w stylu laboratoryjnym czy - w końcu - edisonowskie żarówki. 

W naszej galerii prezentujemy przykłady łazienek urządzonych we wszystkich z powyższych stylów. Który z nich jest Waszym typem?

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA