REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łazienka w stylu retro - tak ją urządzisz

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 08 wrz 2016 09:38
Łazienka w stylu retro - tak ją urządzisz
Świetnym uzupełnieniem łazienki w stylu retro będzie tapeta na ścianie. Najlepiej jeśli zdobi ją wyraźny wzór - np. pionowe pasy. Fot. Scacvolini, klasycyzująca konsola i oświetlenie z serii Magnifica
Łazienka w stylu retro - tak ją urządzisz
Łazienka w stylu retro - tak ją urządzisz
Łazienka w stylu retro - tak ją urządzisz
Łazienka w stylu retro - tak ją urządzisz
Łazienka w stylu retro - tak ją urządzisz

Styl retro to idealny sposób na elegancką, przytulną łazienkę. Zobaczcie, jak wprowadzić go do wnętrza.

REKLAMA

Stylowa, nostalgiczna, elegancka - łazienka w stylu retro to odważny i bardzo oryginalny wybór do naszych domów. Jeśli się na nią zdecydujemy, "odwdzięczy" się przytulnym i szykownym wnętrzem, przywodzącym na myśl wczesne lata minionego wieku. Jak jednak wprowadzić do aranżacji łazienki styl retro? Wystarczy zastosować kilka rozwiązań:

Faktura i wzór

Łazienki w stylu retro są bardzo dekoracyjne, dużą rolę odgrywają detale i dekoracje ścian oraz podłóg. Ważną funkcję pełni ich faktura i wzór. Styl retro lubi płytki z efektem pikowania, sztukaterie na ścianach bądź rozety na suficie.

Do łazienek w stylu retro idealnie pasują również klasyczne tapety - najlepiej ze zdecydowanym wzorem. Dla niektórych obowiązkowym elementem aranżacji łazienki urządzonej w stylu retro jest również... szachownica na podłodze. 

Wolno stojące sanitariaty

Mimo rosnącej popularności podwieszanych sanitariatów, łazienka w stylu retro jest jednym z takich miejsc, w których sanitariaty wolno stojące sprawdzają się znacznie lepiej. Ich stylistyka idealnie wpisuje się w charakter aranżacji łazienki.

Warto wybierać umywalki i w.c., które mają tradycyjną formę i miękkie kształty, zamiast kubistycznych, geometrycznych modeli o ostrych, zdecydowanych liniach. Jeżeli dysponujemy większym metrażem koniecznie wybierzmy wolno stojącą wannę, najlepiej na klasycznych lwich łapach. 

Klasyczne, zdobne meble

W łazienkach w stylu retro najlepiej sprawdzą się meble o tradycyjnej, zdobnej formie. Świetnie pasować będę wszelkie modele stojące na nóżkach. Fronty mebli powinny być frezowane, z dekoracyjnymi przeszkleniami, dodatkowo przeciętymi zdobnymi szprosami. Całość mogą wieńczyć eleganckie, dekoracyjne uchwyty. 

Stylizowana armatura

Idealnym dopełnieniem takiego zestawu będzie stylizowana armatura łazienkowa. Zamiast nowoczesnych modeli o kwadratowej formie, warto sięgnąć po produkty o delikatnych miękkich liniach. Przeprośmy się również z poczciwymi kurkami, które - choć coraz rzadziej przez nas wybierane - są wręcz idealne do łazienki w stylu retro.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA