REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Mała łazienka – niesamowity projekt z fototapetą

  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 10 cze 2015 08:59
Mała łazienka – niesamowity projekt z fototapetą
Fototapeta z motywem masek weneckich przypadła do gustu inwestorce. Zdjęcie zostało powielone na tapecie: są do dwa fragmenty złączone pośrodku, które idealnie pokrywają całą ścianę. Fot. Bartosz Jarosz
Mała łazienka – niesamowity projekt z fototapetą
Mała łazienka – niesamowity projekt z fototapetą
Mała łazienka – niesamowity projekt z fototapetą
Mała łazienka – niesamowity projekt z fototapetą

W toalecie dla gości, urządzonego w stylu minimalistycznym, jednak ze sporą dozą glamour, króluje fototapeta zajmując całą ścianę na wprost wejścia. Mało tego – dubluje ją lustro.


REKLAMA

Wystarczy przekroczyć próg łazienki, aby poczuć się jak w środku weneckiego karnawału. Podczas którego przez place, uliczki i skwery przetaczają się barwne korowody postaci w charakterystycznych maskach. Codziennie wybierana jest najpiękniejsza maska...

Fototapeta jako dekoracja

Autorka projektu tej łazienki dla gości - arch. Katarzyna Mikulska-Sękalska - wybrała maski piękne i tajemnicze. Ukrywają się za nimi uczestnicy weneckiego karnawału, których zdjęcie przeniesiono na fototapetę. Przeskalowana fotografia w czerni i bieli robi wrażenie już od progu. Fototapeta króluje w łazience zajmując całą ścianę na wprost wejścia. Mało tego – dubluje ją lustro, które zajmuje z kolei całą prostopadłą ścianę.

Toaleta dla gości znajduje się na parterze domu urządzonego w stylu minimalistycznym, jednak ze sporą dozą glamour. Projekt wnętrza doskonale reprezentuje styl całego domu i stanowi zapowiedź tego, co można odnaleźć w projekcie pozostałych pomieszczeń: przestrzeń, piękne formy wyposażenia, lustrzane powierzchnie i biel w kontrastowym zestawieniu z czernią.

Akcent na formę

Wyposażenie łazienki zostało ograniczone do niezbędnego minimum. Mimo to uwagę zwraca zarówno jego nietuzinkowa forma, jak i sposób wyeksponowania. Tuż przy wejściu umieszczona została umywalka. To model podłogowy o odważnej, wyrazistej formie. Już sama linia umywalki jest dekoracyjna i zapewnia wnętrzu wyjątkowy, reprezentacyjny charakter. Dodatkowo ustawiona została przy ścianie, którą w całości zajmuje lustro. Finezyjna linia umywalki dubluje się zatem, a lustrzane odbicie jej asymetrycznej formy stanowi dodatkowy aranżacyjny smaczek.

Natomiast bateria dobrana do dekoracyjnej umywalki reprezentuje minimalistyczną stylistykę. To model podtynkowy, o geometrycznych kształtach i wyraźnie zarysowanych krawędziach. Montaż na lustrze akcentuje aranżacyjną odwagę, która stanowi o oryginalności projektu. Z kolei wypływający z wylewki kaskadowy strumień wody nawiązuje do inspirowanego kształtem fali projektu umywalki.

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA