Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Modna łazienka - nowoczesne kabiny z grawerem na szkle

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 08 sie 2016 10:15
Modna łazienka - nowoczesne kabiny z grawerem na szkle
Kabina prysznicowa Espera DWD z nowoczesnym motywem odnoszącym się do natury. Fot. Radaway
Modna łazienka - nowoczesne kabiny z grawerem na szkle
Modna łazienka - nowoczesne kabiny z grawerem na szkle
Modna łazienka - nowoczesne kabiny z grawerem na szkle
Modna łazienka - nowoczesne kabiny z grawerem na szkle
Modna łazienka - nowoczesne kabiny z grawerem na szkle
Modna łazienka - nowoczesne kabiny z grawerem na szkle

Kabina prysznicowa może być elementem dekoracyjnym łazienki. Wystarczy, że wybierzemy model z grawerem na szkle. Do wyboru mamy gotowe wzory lub też możemy zdecydować się na własną grafikę!

REKLAMA

Personalizacja, czyli nadawanie osobistego charakteru, to trend, który coraz silniej zaznacza swoją obecność w świecie designu użytkowego. Konsumenci chcą posiadać to, co jest unikatowe i charakterystyczne tylko dla nich. Dotyczy to także projektów łazienek. Dzięki nowej usłudze grawerowania szkła, nawet kabina prysznicowa może być unikalna. Projektanci Radaway proponują kilka gotowych wzorów, a dla bardziej wymagających użytkowników przygotowano możliwość umieszczenia na szkle własnej grafiki.

Inspirujący materiał

Tradycja wykorzystywania szkła jako materiału do tworzenia przedmiotów wyjątkowych sięga XIII stulecia. Zapoczątkowana na włoskiej wyspie Murano, jest stosowana do tej pory na całym świecie w procesie produkcji przedmiotów zarówno artystycznych, jak i użytkowych. Dziś szkło, w wyniku hartowania, stało się całkowicie bezpieczne i dzięki temu wykorzystywane jest na szeroką skalę – w tym do produkcji kabin prysznicowych.

Pracując z tym inspirującym materiałem projektanci firmy Radaway poszli o krok dalej - połączyli jego właściwości użytkowe z unikalną estetyką. Wykorzystując innowacyjną technologię laserowego grawerowania, stworzyli stylową dekorację kabiny prysznicowej – grawer na szkle. Producent przygotował siedem niepowtarzalnych wzorów: waves, letters, woman, magnolia, tree, zebra oraz dmuchawce. Ponadto użytkownicy mogą zdecydować się także na jeszcze bardziej zindywidualizowany grawer, przygotowany na przykład na podstawie zdjęcia czy własnoręcznie zaprojektowanego motywu.

Precyzyjna dekoracja

Usługa grawerowania laserowego to połączenie tradycji z innowacyjną technologią, która pozwala nanosić na powierzchnię szkła wzory, dekoracyjne czcionki, a nawet zdjęcia. Wzory uzyskiwane przy użyciu lasera nie ścierają się i nie blakną. Nie ma obaw, że podczas wykonywania graweru tafla utraci właściwości bezpiecznego szkła hartowanego, ponieważ wykonuje się go zawsze po zewnętrznej stronie. Atutem jest także łatwość w utrzymaniu czystości kabiny prysznicowej - wewnętrzna część szkła pokryta jest specjalną powłoką chroniącą przed osadami. Istnieje również możliwość wyboru koloru szkła: przejrzyste, Ultra Clear, brązowe i grafitowe.

Podkreśl swoją tożsamość 

By wprowadzić do wnętrza wyjątkowy klimat, wystarczy odpowiednio dobrać wzór graweru na szkle do charakteru pomieszczenia. Jeżeli jesteśmy miłośnikami nowoczesnego, minimalistycznego stylu, zdecydujmy się na prosty, modernistyczny grawer fali. Linie wprowadzą łagodny kształt do geometrycznego pomieszczenia, jednocześnie nie odbierając mu niczego, z jego nowoczesności.

W ostatnim czasie panuje moda na inspiracje stylem safari. W łazienkach pojawiają się afrykańskie akcenty, papirusy w donicach czy motywy zwierzęce. Można zastosować je także na ścianach kabiny w postaci graweru zebry. Wystrój łazienki w stylu eko dopełnią wzory kwiatów lub drzew. Doskonale będą komponowały się z surowymi materiałami, takimi jak drewno, kamień i beton.

Możliwości jest wiele. Szkło jest materiałem nie tylko pięknym, ale także uniwersalnym. Wykonane z niego przedmioty codziennego użytku, jak na przykład kabiny prysznicowe, mogą nadać niepowtarzalnego charakteru naszym łazienkom.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA