REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Modne drzwi do łazienki – nowość z betonu, aluminium, skóry

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 02 cze 2016 18:00
Modne drzwi do łazienki – nowość z betonu, aluminium, skóry
Drzwi PIU Design Alu Beton.
Modne drzwi do łazienki – nowość z betonu, aluminium, skóry
Modne drzwi do łazienki – nowość z betonu, aluminium, skóry

Drzwi do eleganckiej łazienki to zapowiedź tego, co jest w środku. Jakie są modne drzwi do łazienki? Oto nowość z betonu, aluminium, skóry.

REKLAMA

Drzwi do eleganckiej łazienki to zapowiedź tego, co jest w środku. Jakie są modne drzwi do łazienki? Oto nowość z betonu, aluminium, skóry.

Drzwi wysokie marki PIU Design stały się miejscem spotkania trzech niezwykle modnych materiałów wnętrzarskich ostatnich lat – aluminium, betonu i skóry. Dzięki autorskiej technologii Aluminium Design efektownie współtworzą one oblicze skrzydeł drzwiowych PIU Alu Beton i PIU Alu Skóra.

Jaki jest wspólny mianownik aluminium, betonu i skóry we wnętrzu? To bardzo dekoracyjne, ale zarazem nieoczywiste materiały wykończeniowe.

Mają wiele twarzy, a końcowy efekt wizualny zależy od kontekstu i pomysłu na ich wykorzystanie. W przeciwieństwie do wielu innych materiałów są ponadczasowe, niezależne od sezonowych trendów. Tworzą we wnętrzu bezpretensjonalny klimat, bardzo dobrze czują się w towarzystwie stali, szkła czy drewna.

Ich potencjał dekoracyjny postanowiła wykorzystać marka PIU Design, która we współpracy z holenderską manufakturą Alphenberg i producentem płyt betonowych BoMabeton stworzyła autorską kolekcję drzwi wykończonych odpowiednio naturalną skórą i ręcznie produkowanymi okładzinami z betonu.

Aluminium na drzwiach

Znakiem rozpoznawczym PIU Design jest aluminium, a konkretnie technologia Aluminium Design. Innowacyjny pomysł produkcji ościeżnicy i konstrukcji skrzydła drzwiowego z aluminium pozwala na dowolną wysokości skrzydła do 300 cm oraz perfekcyjną stabilizację wymiarową. Ma również jeszcze jedną niezwykle istotną zaletę, umożliwia wykończenie drzwi praktycznie dowolnym materiałem wykończeniowym w formatkach o grubości 5,5-6mm.

Beton na drzwiach

Bardzo dobrym przykładem są drzwi PIU Alu Beton obłożone płytami betonowymi z wytwórni BoMabeton. Okładziny są ręcznie wykonywane w technologii GRC (GFRC), polegającej na zbrojeniu betonu specjalnym włóknem szklanym. Dzięki temu nawet wielkoformatowa płyta zdobiąca drzwi PIU Design jest trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Okładziny betonowe marki BoMabeton dostępne są w maksymalnym rozmiarze 270 x 110 cm przy grubości zaledwie 5 mm. Płyty stosowane do wykończenia drzwi PIU Design zamówić można w 3 standardowych odcieniach szarości, ale na życzenie klienta istnieje możliwość przygotowania dowolnego koloru i faktury czy wyciśnięcia w masie określonego wzoru.

Okładziny betonowe mogą zostać zamówione w jednej formatce lub w podziale na mniejsze elementy tworzące określony układ. Dzięki temu istnieje możliwość przeniesienia wzoru betonu zastosowanego na ścianie również na skrzydło drzwiowe.

Bardzo lekka konstrukcja skrzydła w technologii PIU Design sprawia, że drzwi PIU Alu Beton są wygodne w użytkowaniu. Dodatkowo są łatwe w utrzymaniu w czystości, a beton jako materiał wykończeniowy bardzo dobrze się starzeje, nabierając z biegiem czasu szlachetności.

Skóra na drzwiach

Równie oryginalnym pomysłem na wykończenie drzwi jest obłożenie ich skórą. Współpraca PIU Design z manufakturą Alphenberg zaowocowała powstaniem kolekcji drzwi PIU Alu Skóra, które doskonale ilustrują jak szlachetnym i nietuzinkowym materiałem jest naturalna skóra.

Okładziny skórzane sygnowane marką Alphenberg są produktem w pełni naturalnym, ręcznie wykończonym i uszlachetnionym za pomocą profesjonalnych wosków i parafiny. Powierzchnię drzwi PIU Alu Skóra może zdobić mozaika dużych elementów skóry o wymiarach nawet 50 x 50 cm lub małych kwadratów 15 x 15 cm.

Podstawowa oferta kolorystyczna obejmuje 10 odcieni od grafitowych szarości, przez intensywne brązy, aż po stonowaną czerń. Klient może wybrać nie tylko kolor skóry i sposób jej wykończenia /mat lub połysk/, ale również zamówić tłoczenie na niej powierzchni wybranego motywu dekoracyjnego np. skóry węża, krokodyla.


Informacje o drzwiach PIU Alu Beton i Alu Skóra:

Wysokość: standardowe – od 206 do 280 cm, 300 cm, a nawet wyżej
Szerokość: 70/80/90 cm, do 120 cm
Grubość skrzydła: 50 mm

 

Zdjęcia: PIU Design


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA