REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesna łazienka: dizajnerski odpływ ścienny

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 16 sie 2016 14:02
Nowoczesna łazienka: dizajnerski odpływ ścienny
Odpływ Advantix Vario. Fot. Viega
Nowoczesna łazienka: dizajnerski odpływ ścienny
Nowoczesna łazienka: dizajnerski odpływ ścienny

Odpływy ścienne stają się coraz popularniejsze w przestrzeniach nowoczesnych łazienek. Zobaczcie model, który został doceniony za swoje wzornictwo.

REKLAMA

Odpływy ścienne to jeden z najpopularniejszych ostatnio trendów w nowoczesnych łazienkach. Opracowany wspólnie ze studiem Artefakt Industriekultur z Darmstadt odpływ ścienny Advantix Vario jest niezwykle wąski, bardzo wydajny, a jego długość można bezstopniowo regulować poprzez przycięcie na pożądany wymiar.

Po zamontowaniu modelu Advantix Vario wraz z syfonem widoczna jest tylko szczelina odpływowa o wysokości zaledwie 20 mm. Standardowa długość odpływu wynosi 1200 mm. Tak jak w przypadku tradycyjnej wersji podłogowej, w razie potrzeby można go dowolnie skrócić z dokładnością, co do milimetra, nawet do wymiaru 300 mm. W komplecie dostarczane jest narzędzie do przycinania oraz zestaw instalatorski, zawierający wszystkie niezbędne materiały montażowe i uszczelniające.

Odpływ ścienny Advantix Vario otrzymał prestiżowe wyróżnienie „German Desing Award 2016 Winner”. Jury przekonało jego minimalistyczne wzornictwo, innowacyjność i wysoka funkcjonalność. Międzynarodowe jury składa się z uznanych ekspertów związanych z różnymi dziedzinami projektowania. We wszystkich 28 kategoriach obowiązują jednolite kryteria oceny zgłaszanych produktów. W kategorii „Doskonały Design Produktu” oceniane są na przykład: jakość projektu, stopień innowacyjności, wartość marki, funkcjonalność, ergonomia, czy ekologia. Tylko 15 produktów w obrębie jednej kategorii ma szansę otrzymać godło „German Design Award Winner”.

Innowacyjny i niezwykle funkcjonalny produkt, który dzięki swojej oszczędnej formie doskonale pasuje do purystycznej architektury – tak brzmiało uzasadnienie dla przyznania produktowi firmy Viega znaku „German Design Award 2016 Winner”. To już trzecia nagroda, którą otrzymał ten produkt w 2016 roku. Pozostałe to równie prestiżowe „Design Plus powered by ISH” oraz „Red Dot”.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA