REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesne AGD: innowacja dla współczesnej rodziny

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 20 sty 2017 12:48
Nowoczesne AGD: innowacja dla współczesnej rodziny
Fot. Samsung
Nowoczesne AGD: innowacja dla współczesnej rodziny
Nowoczesne AGD: innowacja dla współczesnej rodziny
Nowoczesne AGD: innowacja dla współczesnej rodziny
Nowoczesne AGD: innowacja dla współczesnej rodziny

Nowa technologia łączy możliwości dwóch pralek i dwóch suszarek w jednym niesamowicie wszechstronnym systemie, stanowiącym najbardziej zaawansowane i elastyczne rozwiązanie dla współczesnej rodziny.

REKLAMA

Dwie pralki i suszarki w jednym systemie do prania? Rewolucyjne rozwiązanie FlexWash™ + FlexDry™ miało swoją premierę na targach CES 2017 w Las Vegas w dniach 5-8 stycznia. Na razie jest to jedynie gorąca nowinka z globalnych targów innowacji. Z pewnością jednak wielu Polaków również chętnie skorzystałoby z takiego udogodnienia podczas prania.

Zestaw został zaprojektowany w taki sposób, by w jednym systemie pomieścić dwie pralki i dwie suszarki, odpowiadające różnorodnym potrzebom i możliwościom prania i suszenia. FlexWash™ + FlexDry™ łączy w sobie szereg kluczowych technologii firmy Samsung, stanowiąc najbardziej zaawansowane i elastyczne rozwiązanie w zakresie prania, ukierunkowane na potrzeby zabieganej współczesnej rodziny.

FlexWash™ to pranie w wydzielonych komorach. Komora pralki FlexWash™ ładowana od frontu ma 142 litry pojemności — najwięcej w swojej klasie  . natomiast komora FlexWash™ ładowana od góry to kolejne 28 litrów pojemności przeznaczonej do oddzielnego prania mniejszych wsadów. Aby poradzić sobie z wielką górą różnorodnego prania, użytkownik może uruchomić jednocześnie obie komory pralki z różnymi ustawieniami.

Jeżeli chodzi o suszenie wypranych ubrań , technologia FlexDry™ poradzi sobie z pokaźnym wsadem, zapewniając dodatkowo możliwość osobnego suszenia mniejszej ilości delikatniejszych rzeczy. Użytkownik może położyć ubrania na płasko na specjalnej półce na delikatne tkaniny w górnej komorze suszarki, gdzie zostaną one osuszone kontrolowanym strumieniem ciepłego powietrza. W tej specjalnej strefie ciepło jest automatycznie regulowane w zakresie od temperatury pokojowej do 35°C, w zależności od rodzaju suszonego materiału. W głównej komorze suszarki poza funkcją suszenia zastosowano również technologię Samsung MultiSteam, która odświeża i dezynfekuje - usuwając nieprzyjemne zapachy i zagniecenia.

"Każdy ma inne ubrania i inaczej o nie dba" – mówi Seo Byung-Sam, President of Home Appliances w Samsung Electronics. – "Tymczasem FlexWash™ + FlexDry™ to system prania, który spełnia wszelkie potrzeby, i to wszystkie naraz. Dążymy do tego, by konsumenci mogli z pełną swobodą i elastycznością dostosowywać proces prania do swojego trybu życia, a nie odwrotnie."

Według badania nad zwyczajami amerykańskich konsumentów w zakresie prania, 87% ankietowanych konsumentów sortowało pranie na rzeczy jasne i ciemne, według rodzajów tkanin i stopnia zabrudzenia, natomiast 70% z nich robiło co najmniej dwa prania z rzędu. Nowa metoda prania FlexWash™ + FlexDry™ została opracowana z myślą o rewolucji rynkowej, do której dojdzie, gdy konsumenci odkryją sprawniejszy i bardziej efektywny sposób sortowania i prania rzeczy na bieżąco. Możliwość korzystania z czterech oddzielnych komór jednocześnie wychodzi naprzeciw wyraźnemu zapotrzebowaniu ze strony konsumentów na przyspieszenie procesu prania bez odchodzenia od sortowania ubrań.

W nowej pralce FlexWash™ zastosowano trzy kluczowe technologie prania firmy Samsung: SuperSpeedTM, Eco BubbleTM i Vibration Reduction Technology (VRT). SuperSpeed™ skraca cykl prania z 60 minut do zaledwie 30. Eco Bubble™ tworzy aktywną pianę poprzez innowacyjne wykorzystanie mieszaniny wody, powietrza i środka piorącego do głębokiego oczyszczania nawet w niskich temperaturach najcięższych ubrań. Technologia VRT ma na celu redukcję wibracji i ograniczanie poziomu hałasu.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA