REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

O betonie we wnętrzach - Adam Maroszek, prelegent 4DD

  • Autor: Redakcja Propertydesign.pl
  • 23 sty 2018 14:53
O betonie we wnętrzach - Adam Maroszek, prelegent 4DD
Adam Maroszek, dyrektor handlowy firmy Bruk, reprezentant marki Modern Line.

Adam Maroszek, dyrektor handlowy firmy Bruk, reprezentant marki Modern Line, będzie jednym z prelegentów sesji na temat architektonicznych możliwości betonu podczas tegorocznego 4 Design Days.

REKLAMA

Property Design: Skąd aż tyle nowatorskich pomysłów z użyciem betonu we współczesnej architekturze?

Adam Maroszek: Rezygnacja z tradycyjnego żelbetu na korzyść betonów o wysokiej wytrzymałości takich jak UHPC czy GRC stwarza niemal nieograniczone możliwości dla architektów. Czy może być bardziej plastyczny materiał, niż samozagęszczalny beton pozbawiony prętów zbrojeniowych? Odpadają wszelkie problemy z rozmieszczeniem prętów w formie, a kształt odlewanych elementów może być niemal dowolny. To idealne tworzywo dla ambitnych architektów.

Meble, wnętrza, czy architektura – w którą stronę zmierzają realizacje z użyciem tego materiału?

W granicach zdrowego rozsądku nie ma ograniczeń do zastosowania betonu. Beton może być świetnym akcentem zarówno na elewacji eleganckiej willi jak i na ścianie minimalistycznej łazienki. Aktualne trendy to również wykorzystanie betonu, jako tworzywo dla przedmiotów codziennego użytku, co sprawia, że zwyczajne przedmioty nabierają nowego wyjątkowego charakteru. Etui na smartphona, biżuteria czy obudowa ekspresu do kawy to tylko kilka najciekawszych przykładów zastosowania w taki sposób betonu.

Które realizacje sprawiają Panu najwięcej radości? Meblarskie, wnętrzarskie czy kubaturowe?

Osobiście najbardziej cieszą mnie ciekawe meble z wykorzystaniem betonu. Można uzyskać naprawdę zaskakujący efekt przy jego łączeniu z innymi materiałami. Nieskromnie powiem, że brałem udział w projektowaniu betonowego stołu kawowego pokrytego … różowym filcem!

Więcej w tym temacie Adam Maroszek opowie na 4 Design Days 2018, które odbędzie się 15-18 lutego 2018r. w katowickim Spodku.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • Wprost szaleję za beton a zaczęło się niewinnie od donicy Cubeto Color w kształcie misy z sklepu Ogrodolandia - A teraz szukam inspiracji na łazienkę i w tym dziękuję za pomocny artykuł! :)
    • Malwina, 2018-01-24 22:21:21

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA