REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ostatni dzień składania prac w konkursie KOŁO na projekt toalety

  • Autor: Redakcja Łazienka.pl
  • 08 maj 2018 11:00
Ostatni dzień składania prac w konkursie KOŁO na projekt toalety
Konkurs KOŁO organizowany jest we współpracy z władzami miasta, właśnie ruszyła. Wyniki poznamy w czerwcu. Termin składania prac konkursowych przewidziany jest do 8 maja 2018 r.

Dziś, czyli 8 maja, mija termin składania prac w konkursie KOŁO. Od 20 lat w ramach inicjatywy, studenci i młodzi architekci tworzą projekty budynków z funkcją toalety publicznej dla miast. W tegorocznej, jubileuszowej edycji wydarzenia, nowoczesny obiekt dla mieszkańców ma szansę powstać na miejskich bulwarach w Słupsku.

REKLAMA

Program rewitalizacji, którym objęty został obszar nad Słupią, może znacznie przyspieszyć realizację zwycięskiego projektu. Akcja organizowana we współpracy z władzami miasta, właśnie ruszyła. Wyniki poznamy w czerwcu br.

Oprócz funkcji ogólnodostępnej toalety, przyjaznej dla osób z niepełnosprawnością czy ograniczoną sprawnością ruchową, budynek ma zapewniać mieszkańcom dodatkowe udogodnienia, takie jak drobna gastronomia, stojak na rowery czy informator Urzędu Miasta.

Remedium na deficyt toalet publicznych

W tym roku uczestnicy mogą  zaproponować też dowolne, dodatkowe funkcje obiektu, co będzie kolejną okazją, by wykazać się otwartością i znajomością potrzeb mieszkańców.

– Konkurs KOŁO od kilkunastu lat zwraca uwagę na problem deficytu toalet publicznych w polskich miastach. W ciągu 20 lat zbudowaliśmy silną markę akcji, która cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko w branży architektonicznej, ale także wśród miejskich społeczności. – mówi Justyna Zborowska, PR & Advertising Manager w grupie Geberit, do której należy marka KOŁO – Co roku do konkursu zgłaszanych jest około 300 prac i mamy nadzieję, że tegoroczna, 20. edycja będzie cieszyła się równie dużym zainteresowaniem. Chcemy, by architekci mieli głos i mogli zmieniać przestrzeń publiczną w polskich miastach, łącząc sztukę kreacji z odpowiedzią na realne potrzeby.

Prace na poziomie

Konkurs KOŁO wyróżnia dążenie do realizacji zwycięskiego projektu budynku, który nie tylko wpisze się w tkankę miasta, ale przyczyni do poprawy jakości życia mieszkańców.

W tym roku prace oceni jury złożone z wybitnych architektów, a także osób związanych z rozwojem przestrzeni miejskiej Słupska. W jego skład wejdą: 

prof. Ewa Kuryłowicz – Wydział Architektury PW, Kuryłowicz & Associates, sędzia SARP Warszawa; arch. Dariusz Herman – sędzia SARP Koszalin; arch. Mirosław Zwolski – prezes SARP Słupsk; arch. Maciej Araszkiewicz – Wydział Polityki Przestrzennej UM Słupsk; Paweł Krzemień – Referat Rewitalizacji w Wydziale Zarządzania Funduszami UM Słupsk; Przemysław Powalacz – prezes Zarządu Geberit.

Nagrody dla najlepszych

Oprócz Grand Prix w wysokości 20 tys. zł oraz trzech wyróżnień, w tegorocznej edycji konkursu organizatorzy przewidzieli również nagrody dodatkowe: za najlepiej zaprojektowaną toaletę publiczną, zgodną z zasadami projektowania uniwersalnego, a także za najciekawszą funkcję dodatkową obiektu dla mieszkańców.

Uczestnicy mogą wygrać też prestiżowy, miesięczny staż w Biurze Architektonicznym Kuryłowicz & Associates sp. z o.o. w ramach nagrody „Debiut Roku”. 

Przykładem zrealizowanych prac konkursowych jest m.in. Pawilon Plażowy w Warszawie, toaleta w Kazimierzu Dolnym oraz toaleta przy Rondzie Mogilskim w Krakowie.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA