Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Oszczędzanie wody się opłaca! Zobacz wyniki raportu „Ekologia to ekonomia”

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 24 lis 2014 07:15
Oszczędzanie wody się opłaca! Zobacz wyniki raportu „Ekologia to ekonomia”
Fot. Shutterstock

Kto zwraca większą uwagę na oszczędzanie wody: kobiety czy mężczyźni? Ile pieniędzy z domowego budżetu marnuje się przez jej nadmierne zużycie? Zobacz raport specjalny „Ekologia to ekonomia”!

REKLAMA

Odpowiedzi na te pytania znajdzie każdy, kto sięgnie po drugi raport Akademii Roca, przekonujący, że ekologia idzie w parze z ekonomią. Patronat medialny nad raportem objął m.in. magazyn „Świat Łazienek i Kuchni”.

Zmień styl życia

Raport podpowiada, jak zaplanować ekologiczne rozwiązania już na etapie zakupów, decydując się na produkty wykonane z naturalnych materiałów, wyposażone w technologie pozwalające oszczędzać wodę oraz utrzymać czystość na dłużej. Wszyscy planujący urządzanie nowego mieszkania albo remont, znajda w nim informacje, jak zrobić to ekologicznie i jednocześnie ekonomicznie.

Internauci są eko

Według wyników badań przeprowadzonych przez Akademię Roca wśród internautów, aż 80,6% troszczy się o środowisko oszczędzając wodę w miejscu zamieszkania. Ekologiczne zachowania deklaruje 84,6% kobiet i 76,7% mężczyzn z tej grupy. Biorąc po uwagę przedział wiekowy, najbardziej zatroskani o zasoby tego surowca są osoby po 50. roku życia, a najmniej – najmłodsi badani, czyli osoby w wieku 18-24 lata.

Wśród najczęściej wymienianych codziennych sposobów na oszczędzanie wody, ankietowani podali: zakręcanie wody podczas mycia zębów, szybką kąpiel pod prysznicem, zmywanie naczyń w zmywarce, pranie w oszczędnych programach i oszczędne spłukiwanie w toalecie.

120 litrów dziennie

Woda jest niezbędna do codziennego funkcjonowania każdego domu, ale mało kto zdaje sobie sprawę, że koszty związane z jej zużyciem to dla przeciętnej polskiej rodziny wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych rocznie, bo każdy z nas zużywa jej ok. 120 l dziennie. W tej kwocie największy udział ma suma przeznaczana na opłatę wody bieżącej. Autorzy artykułów dostępnych w raporcie zwracają uwagę na krople sprytnie drążące portfel konsumenta na co dzień: kapiący kran czy nieszczelne spłuczki – przyczyny większego zużycia wody. Eksperci przekonują, że inwestycja w eko rozwiązania opłaca się, a mniejsze rachunki to więcej funduszy na inne przyjemności.

Ekologiczny trend

Twórcy Akademii Roca przekonują, że produkty eko nie stanowią już dziś tylko dóbr luksusowych, na które stać niewielu. Z drugiego raportu można dowiedzieć się, jakie ekologiczne materiały warto wybierać, urządzając mieszkanie. Czytelnicy dowiedzą się, dlaczego lepiej zdecydować się na wannę ze stali emaliowanej, kabinę z podlegającemu recyklingowi szkła a ręczniki - z ekologicznej bawełny. Dodatkowo, autorzy przypominają, że segregowanie śmieci dotyczy również produktów łazienkowych, a ekologia łączy się ściśle z higieną.

Raport Akademii Roca „Ekologia to ekonomia” jest dostępny do pobrania na stronie www.akademiaroca.pl

  • O Akademii Roca

    Akademia Roca to inicjatywa proekologiczna firmy Roca – jednego z największych producentów w branży łazienkowej. W jej ofercie firmy znajdują się m.in. ceramika, baterie, stelaże podtynkowe i przyciski, wanny, meble łazienkowe oraz dodatki i płytki ceramiczne. 

REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA