Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sposób na małą łazienkę – jasne płytki i lustra

  • Autor: Judyta Kokoszkiewicz
  • 29 lip 2014 08:00
Sposób na małą łazienkę – jasne płytki i lustra
Toaleta przy sypialni, dzięki jasnej kolorystyce płytek ceramicznych i lustrom wydaje się bardziej przestronna. Fot. Monika Filipiuk-Obałek
Sposób na małą łazienkę – jasne płytki i lustra
Sposób na małą łazienkę – jasne płytki i lustra
Sposób na małą łazienkę – jasne płytki i lustra

Mały metraż toalety nie oznacza konieczności umieszczenia w niej tylko podstawowych elementów wyposażenia. W tej łazience może nie ma kabiny, ale za to przydatna wnęka na pralkę i suszarkę (przy wejściu)

REKLAMA

Biel i delikatny odcień błękitu sprawiły, że niewielka łazienka stała się wyrazista. Jasne kolory niewątpliwie sprzyjają poczuciu powiększenia powierzchni.

Jasne płytki

A to wszystko stało się za sprawą jasnoniebieskich płytek, uzupełnionych o mozaikowe dekory. Płytki pojawiają się tylko do wysokości zabudowy podtynkowego stelaża WC, ale i okalają częściowo umywalkę. Wyżej ich zadanie przejęło szkło w postaci luster. Niemal u sufitu wykańcza je wielobarwna listwa z mozaikowych kostek; można ją również ujrzeć tuż pod przezroczystymi półkami. Nadają one łazience lekkości, podobnie jak ścienna wnęka, w której ukryto oświetlenie. Zwierciadlane pasma wydają się najbardziej sprzyjające optyce, jednak ceramika o prostych kształtach oraz ciekawe designerskie lampy są równie adekwatne.

Praktyczna wnęka

Wszak padające światło, wręcz idealnie kooperuje z jasnymi powierzchniami. Pralka i suszarka nie zmieściły się w ramach toalety. Jednak odpowiednio przygotowana wnęka tuż przy wejściu doskonale rozwiązała ten problem – bez zbędnego zajmowania przestrzeni stricte użytkowej. Swoboda poruszania się po łazience przy sypialni jest zagwarantowana, a i spora umywalka nie musi konkurować z urządzeniami. W zasadzie to jedynie odbicie w lustrze zdradza niedaleką obecność AGD. Nie ma w tym miejscu zbędnych kontrastów, jest natomiast przyjemny, nienarzucający się klimat wnętrza.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA