REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Szara łazienka w bloku: gotowy projekt małego wnętrza

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 01 lis 2016 07:52
Szara łazienka w bloku: gotowy projekt małego wnętrza
Położona tuż przy sypialni łazienka to wnętrze, w którym rządzą szarości, naturalne drewno i minimalizm. W pojemnych szufladach szafki pod umywalką można ukryć wiele drobiazgów. Projekt: Małgorzata Łyszczarz. Fot. Bartosz Jarosz
Szara łazienka w bloku: gotowy projekt małego wnętrza
Szara łazienka w bloku: gotowy projekt małego wnętrza
Szara łazienka w bloku: gotowy projekt małego wnętrza
Szara łazienka w bloku: gotowy projekt małego wnętrza
Szara łazienka w bloku: gotowy projekt małego wnętrza

Niewielka, 5-metrowa łazienka w bloku została urządzona w szarościach i naturalnym drewnie.

REKLAMA

Łazienka jest położona tuż obok sypialni małżeńskiej. To prywatna strefa relaksu pani i pana domu. Szarości i naturalne drewno nawiązują do klimatu aranżacji pozostałych pomieszczeń. Nie ma w niej drzwi!

Życzeniem inwestorów było, aby łazienka miała typowo hotelowy charakter – dlatego tego wnętrza nie oddzielają od sypialni żadne drzwi. Prywatna strefa relaksu to miejsce, w którym można wziąć orzeźwiający prysznic, wykonać precyzyjny makijaż czy poprawić fryzurę.

Do sypialni, oprócz łazienki, przylega także prywatna garderoba państwa domu – dzięki czemu wszystkie trzy pomieszczenia tworzą intymną strefę młodego małżeństwa. Mimo że łazienka nie jest duża, zmieściła się tu drewniana zabudowa wykonana według autorskiego projektu Małgorzaty Łyszczarz.

Oryginalny sposób montażu sedesu i bidetu może zaskakiwać. Pani domu zażyczyła sobie, by zamiast tradycyjnego stelaża podtynkowego stworzono tu coś w rodzaju mebla. Stelaże wykonano więc z płyty stolarskiej (dąb fornirowany), co sprawia, że podwieszana ceramika sanitarna wygląda, jakby była zamontowana w wysokim regale.
Meble łazienkowe mieszczą również wiele łazienkowych drobiazgów – od kosmetyków po przydatne akcesoria. To właśnie dzięki licznym półkom czy szufladom drewnianej szafki podumywalkowej w łazience zawsze panuje porządek.

Ciepły odcień naturalnego dębu wizualnie ociepla skąpane w jasnych szarościach pomieszczenie. Na ścianach ułożono tu bowiem prostokątne płytki wyglądem przypominające beton. Taka kolorystyka to nawiązanie do minimalizmu, który panuje także w drugiej łazience w mieszkaniu. O ile w tej gościnnej państwo domu zażyczyli sobie wannę, we wnętrzu przy sypialni zamontowano ergonomiczną, narożną kabinę prysznicową.

Łazienka o hotelowym charakterze została zaprojektowana z myślą o oszczędności miejsca. Mały metraż wymagał jasnych okładzin ścian, podwieszanej ceramiki czy montażu niedużej, lecz pojemnej szafki podumywalkowej. Prostokątne lustro nad umywalką również ułatwia optyczne powiększenie niewielkiej przestrzeni. Drewno i czerwone dodatki stylistycznie korespondują z sypialnią państwa domu. Sprawiają też, że jasnoszara łazienka wydaje się bardziej przytulna w odbiorze. Kiedy dekoracje się znudzą, można je wymienić np. na zielone lub niebieskie, tak by pasowały do aktualnej pory roku czy nastroju.

 

  • Otwarta na sypialnię

    proj.Małgorzata Łyszczarz


    Stworzona z myślą o wygodzie młodego małżeństwa łazienka to minimalistyczne wnętrze otwarte na sypialnię. Mimo że pomieszczenie ma nieduży metraż, brak drzwi czy ścianek działowych sprawia, że wydaje się nieco większa. Naturalne drewno pojawiające się w roli akcentu stylistycznie łączy oba wnętrza i dodaje im przytulnego klimatu.

Tekst: Judyta Kokoszkiewicz.

Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Elżbieta Ławreniuk


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA