Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Toaleta dla gości w bieli i czerni – ozdobiona kwiatowymi dekorami

  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 26 cze 2014 08:26
Toaleta dla gości w bieli i czerni – ozdobiona kwiatowymi dekorami
Okładzina ceramiczna (firmy Refin) to biały gres barwiony w masie na podłodze, białe płytki ścienne oraz białe i czarne dekory z motywem kwiatowym. Fot. Monika Filipiuk-Obałek
Toaleta dla gości w bieli i czerni – ozdobiona kwiatowymi dekorami
Toaleta dla gości w bieli i czerni – ozdobiona kwiatowymi dekorami

Roślinne dekoracje lub motywy florystyczne na ceramicznych dekorach to, pomimo swojej delikatności, niezwykle sugestywny akcent, który toalecie dla gości dodaje elegancji.

REKLAMA

W mieszkaniu skąpanym w odważnych śliwkowych barwach toaleta jest urządzona z przewagą bieli, czerń natomiast to jedynie mocniejszy akcent. W minimalistycznym, urządzonym z zamierzoną prostotą wnętrzu na pierwszy plan wybijają się efektowne płytki ceramiczne z dekorem kwiatowym. Zgodnie z intencją inwestorów i projektantki wnoszą powiew elegancji do niewielkiej toalety gościnnej, która pozbawiona subtelnych, kwiatowych dekorów sprawiałaby wrażenie nazbyt surowej.

Biel i czerń

Umywalkę, umieszczoną na hebanowej szafce, otaczają płytki dekoracyjne w kolorze białym. Ten sam motyw dekoracyjny, ale na czarnym tle pojawia się nad sedesem. Pionowy pas, ułożony z czarnych płytek z rysunkiem kwiatów, przełamuje dominację bieli, a także stanowi tło dla bibelotów, które można wyeksponować w niewielkiej wnęce. Czarny akcent odgrywa także inną rolę, ważną z punktu widzenia projektu całego mieszkania. Toaleta gościnna, w której kolorem dominującym jest biały, została zaprojektowana w opozycji do głównej łazienki w ciemnym kolorze z białymi akcentami. Fragment czarnej glazury dopełnia plan urządzenia łazienek na zasadzie odwrotności.

Minimalistyczny charakter 

Dzięki kilku prostym, skutecznym zabiegom architektonicznym, niewielkie wnętrze nabrało lekkości. Stało się tak dzięki zainstalowaniu podwieszanego sedesu i wiszącej szafki umywalkowej. Minimalistyczny charakter wnętrza wzmacnia zabieg cofnięcia umywalki. Jej elegancką formę podkreśla smukła bateria z wylewką montowaną podtynkowo.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA