REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trendy łazienkowe: to będzie modne w 2017 roku

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 22 lis 2016 12:06
Trendy łazienkowe: to będzie modne w 2017 roku
Fot. Sanplast
Trendy łazienkowe: to będzie modne w 2017 roku
Trendy łazienkowe: to będzie modne w 2017 roku
Trendy łazienkowe: to będzie modne w 2017 roku
Trendy łazienkowe: to będzie modne w 2017 roku

Powoli rok 2016 zbliża się ku końcowi. Jakie trendy łazienkowe będą obowiązywały w 2017 roku? Przeczytacie u nas.

REKLAMA

Zbliża się Nowy Rok, a wraz z nim nowe trendy w świecie wzornictwa. Chociaż projektantom trudno jest nas zaskoczyć i na razie nic nie zapowiada łazienkowej rewolucji, można wyróżnić kilka trendów, które na pewno pozostaną z nami w najbliższym czasie.

Po pierwsze, wanny wolnostojące. Zyskują one na popularności dzięki swojemu ponadczasowemu urokowi. Nawet nowoczesna minimalistyczna wanna i ostrych kształtach, kojarzy się sentymentalnie kiedy zajmuje centralne miejsce na środku… no właśnie – łazienki? Z tego typu wanną bardziej naturalnie brzmi raczej pokój kąpielowy.

Wanna wolno stojąca nadaje pomieszczeniu atmosferę luksusu, którą trudno uzyskać w inny sposób. Coraz więcej osób przekonuje się więc do tego, żeby zafundować sobie przyjemność kąpieli w takiej właśnie balii. Nie bez znaczenia jest fakt, że łazienki przewidziane w nowo powstających projektach domów i mieszkań są coraz bardziej przestronne, a to najlepsza zachęta do śmiałych rozwiązań. 

Innym istotnym kryterium w wyborze produktów do łazienki coraz częściej staje się kolor. Tradycyjna biel nie jest już tak oczywista jak dawniej, a zamiast tego ustępuje miejsca stonowanemu grafitowi, eleganckim beżom lub szarościom. Coraz szersza paleta barw, z której możemy wybierać, pozwala nam na artystyczny wyraz swojej osobowości w projektowaniu łazienek i od nowa definiuje pojęcie elegancji. Po długim czasie panowania sterylnej bieli, alternatywne kolory produktów kąpielowych to powiew świeżości, na który wielu z nas czekało z utęsknieniem. 

Każdy człowiek jest inny, dlatego też łazienka powinna mieć indywidualny charakter. W ofercie firmy Sanplast SA w 2017 roku możemy spodziewać się różnorodności. Oczywiście nie zabraknie w niej sprawdzonych i cenionych przez Klientów linii produktów, ale pojawią się tam także nowości, które z pewnością na stałe zagoszczą już w naszej ofercie.- zapewnia Marcin Wargoś Product Manager Sanplast SA.

W najbliższym czasie wanny nie zaskoczą nas może zdecydowaną zmianą formy czy szaleństwem kształtów, choć da się zauważyć powrót do bardziej obłych, opływowych kształtów. Ten trend wynika w pewnej mierze z rosnącą popularnością wanien wolno stojących, ale także klasyczne wanny stojące pod ścianą, czy nawet w rogu łazienki, będą się odznaczać przyjemną dla oka łagodnością linii. Nie znaczy to jednak, że proste, minimalistyczne wanny odejdą w zapomnienie. 

 

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA