REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Umywalka z szafką – nowość ze stali emaliowanej

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 04 maj 2016 16:00
Umywalka z szafką – nowość ze stali emaliowanej
Zestaw umywalkowy Folio Alape w kolorze szarości kamienia.
Umywalka z szafką – nowość ze stali emaliowanej
Umywalka z szafką – nowość ze stali emaliowanej

To zestaw umywalkowy w jedwabnomatowych wykończeniach stali emaliowanej. Do wyboru m.in. kolory cień ziemi, kamień księżycowy, oberżyna. Projekt - Gerhard Busalt dla Alape.

REKLAMA

Folio to nowy zestaw umywalkowy Alape, w pełni wykorzystujący możliwości, jakie oferuje produkcja umywalek z glazurowanej stali. Folio jest nie tylko prostą umywalką - to starannie wykonana kompozycja, która obejmując pasujące do niej meble, tworzy jednolitą całość.

Zestaw umywalkowy jest pokryty powierzchnią z glazurowanej stali o grubości 3 mm. Takie rozwiązanie czyni z Folio pioniera i otwiera nowe możliwości projektowe.

- Nowo opracowany proces technologiczny pozwala nam tworzyć przedmioty, które w pełni wykorzystują potencjał materiału. Powstały produkt zachwyca delikatnym i innowacyjnym wykonaniem - Jürgen Kloss, kierownik działu projektowania i zarządzania produktami w Alape.

Z Folio, które opiera się na koncepcji Gerharda Busalta, Alape zaprojektowało zestaw umywalkowy, którego wygląd doskonale spełnia oczekiwania wobec nowoczesnej łazienki. Kształt jednorodnego korpusu - który łączy umywalkę, półki i meble - pokazuje wpływy nowoczesnej architektury. Folio łączy lekkość i funkcjonalność materiału w niezwykle zbalansowany sposób: zoptymalizowana powierzchnia przechowywania z ukrytymi prowadnicami szuflad tworzy potrzebną przestrzeń w łazience.

Przednia część ramy została zaprezentowana w pięciu jedwabnomatowych wykończeniach, które zostały specjalnie stworzone dla Folio. Subtelne odcienie brązu – Moonstone (kamień księżycowy) i Shadow Earth (cień ziemi) – doskonale wtapiają się w stonowany wystrój łazienki, natomiast żywe kolory – Grey Fossil (szarość kamienia) i Aubergine (oberżyna) stanowią w niej akcenty. Paletę barw uzupełnia klasyczna biel.

Mebel bez uchwytów jest wyposażony w mechanizm push-to-open. Szuflady mogą być wyposażone w wewnętrzne przegródki, pojemniki i półki w celu uzyskania pożądanej funkcjonalności.

Folio jest dostępne w dwóch głębokościach - 450 mm dla baterii ściennych i 500 mm do armatury umywalkowej stojącej oraz w trzech różnych szerokościach. W wersjach o szerokościach 800 i 1000 mm umywalka jest umieszczona centralnie, natomiast w wersji o szerokości 1.250 mm umywalka może być umieszczona asymetrycznie – po prawej lub lewej stronie. Większą konstrukcję można wyposażyć również w dwie szuflady, podczas gdy mniejsze modele mają tylko jedną.

Wszystkie modele dostępne są w standardowej wersji bez przelewu i z białym emaliowanym korkiem. Na życzenie dostępne są również w kombinacji z przelewem i chromowanym korkiem lub ze zintegrowanym odpływem i zaworem przelewowym.

Folio Alape będzie dostępne w sprzedaży od maja 2016 roku.

 

Zdjęcia: Alape


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA