Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Adam Roznerski, Armalux: Nasi klienci to wyłącznie detaliści. Lubią nas i do nas wracają

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 28 sty 2015 10:50
Adam Roznerski, Armalux: Nasi klienci to wyłącznie detaliści. Lubią nas i do nas wracają
Salon Armalux we Wrocławiu / fot. Anna Raducha-Romanowicz

Adam Roznerski, kierownik salonu Armalux we Wrocławiu mówi o tym, jaka była koniunktura na wrocławskim rynku wyposażenia łazienek w roku 2014.

REKLAMA

Rok 2014 był dla nas porównywalny do poprzedniego, a 2013 był dla nas znowu o ok. 20% lepszy niż jeszcze wcześniejszy. Nie zauważyliśmy więc w tym czasie osłabienia koniunktury. We Wrocławiu dużo się buduje, więc może ten fakt spowodował, że nie odczuwaliśmy spadku popytu na artykuły wyposażenia łazienek.

Na wrocławskim rynku działamy już 20 lat, i tak naprawdę zostało na nim już niewiele znaczących punktów handlowych oferujących wyposażenie łazienkowe, więc nie mamy tu bardzo dużej konkurencji. Owszem, w ostatnich latach pojawiły się nowe salony, ale zanim zostały otwarte świetnie sobie radziliśmy, teraz wydaje nam się że radzimy sobie jeszcze lepiej.

Klienci nas lubią i do nas wracają. Niektórzy w ciągu tych 20 lat wracają nawet po raz trzeci. Na początku wyposażali małe mieszkanie, potem większe, teraz dom. Nasi klienci to wyłącznie detaliści. Nie obsługujemy inwestycji. Nie sprzedajemy nic na przelewy, których płatność nastąpi np. za pół roku. Może dzięki temu wciąż mamy środki na prowadzenie działalności.

Nie odczuwamy też tego, że klienta detalicznego ukradł internet. Są osoby, które kupują w marketach, ale są też takie, które do marketów w ogóle nie zaglądają. Podobnie w przypadku internetu - są też oczywiście osoby, które kupują przez internet. Niektórzy sobie chwalą dokonywanie zakupów poprzez ten kanał, ale niektórzy wręcz przeciwnie – kupią raz i nie chcą tego robić ponownie.

Zdarzają się oczywiście klienci, którzy negocjują z nami cenę, ponieważ w internecie widzieli, że dany produkt jest tańszy, ale ze względu na dobrą obsługę jednak wolą kupować u nas. Nie ustalamy też naszych cen odnosząc się do internetu – to jest dla nas po prostu nieopłacalne.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA