REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Andreas Dornbracht o fundamentalnych zasadach projektowania

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 12 wrz 2016 12:41
Andreas Dornbracht o fundamentalnych zasadach projektowania
Andreas Dornbracht, dyrektor zarządzający firmy Dornbracht

Andreas Dornbracht, dyrektor zarządzający firmy Dornbracht mówi o pięciu zasadach, na których opiera się wzornictwo armatury tej marki.

REKLAMA

Armatura marki Dornbracht jest nie tylko kwintesencją doskonałego wykonania i jakości „made in Germany”, lecz także wyróżnia się innowacyjną funkcjonalnością oraz oryginalnym wzornictwem. Jej stylistyka opiera się na pięciu zasadach, które charakteryzują portfolio produktów marki Dornbracht: proporcja, precyzja, progresywność, osobowość i wykonanie.

Te pięć zasad („5 Ps”) stanowi podstawę ponadczasowej estetyki ukierunkowanej nie na dominujące mody lecz na uniwersalne reguły projektowania. W trakcie wieloletniej współpracy z Sieger Design, Dornbracht wykorzystał te zasady jako podstawę do opracowania produktów o zdefiniowanym stylu, które łączą w sobie estetykę, emocje i niezwykłą wygodę użytkowania. Zasady projektowania dokumentują wyjątkowe dążenie do estetyki Dornbracht, która współgra ze zdolnością firmy do innowacji i wieloletnim zaangażowaniem kulturowym, kształtując fundament marki. Jako pionier w branży, Dornbracht wciąż wyznacza trendy wpływające na świat łazienki, spa i kuchni – pod względem estetycznym, technologicznym i kulturowym.

Proporcja

Produkty marki Dornbracht mają idealne proporcje. Ich design opiera się na uniwersalnych zasadach architektonicznych, takich jak: złoty środek i jest zawsze zrównoważony, harmonijny i „w sam raz”. Zapewnia to spokój, jasność i, co nie mniej ważne, piękno. Gwarantuje także estetyczną długowieczność, gdyż produkty Dornbracht mają ponadczasowy styl. Nigdy nie w pogoni za modą, ale zawsze modne.

Precyzja

Produkty Dornbracht stanowią przejaw bezkompromisowej precyzji. Można to zaobserwować w czystych liniach, precyzyjnych krawędziach, dokładnych kątach i promieniach oraz wyraźnie zdefiniowanych szerokościach szczelin, które wymagają idealnego wykonania. Zapewniają to innowacyjne technologie i procesy produkcyjne firmy, a także ponadprzeciętny poziom rzemiosła. Niemal w każdym obszarze produkcji stosuje się wykonanie ręczne – podczas galwanicznego wykończenia powierzchni, szlifowania, polerowania, w montażu, a także podczas stałej kontroli jakości po każdym etapie wytwarzania. Ta niezwykła dbałość o szczegóły odzwierciedla wysoki standard produkcji oraz jakość i wartości produktów marki Dornbracht.

Progresywność

Produkty Dornbracht są progresywne. Idą z postępem i uwzględniają wszystko, co nowe. Często o lata wyprzedzają upodobania, konsekwentnie eksplorując trendy w architekturze i projektowaniu wnętrz, zapewniając tym samym przyszłościowy język formy, który umożliwia pełen charakteru oraz nowoczesny wystrój łazienki.

Osobowość

Produkty Dornbracht są oryginałami posiadającymi osobowość, przez co są dobrze rozpoznawalne. Serie armatur jak MEM, CL.1 czy Supernova są ucieleśnieniem pewnego typu, określonego charakteru. Ich design nie jest bezkształtny i dowolny, lecz uderzający i obecny. W ten sposób nadaje klasy i charakteru każdej łazience i każdej kuchni.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA