Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Aneta Dziedzina, szef marketingu Grupy Aramtura

Aneta Dziedzina, szef marketingu Grupy Armatura mówi o tym, jakie rozwiązania pozwalają na uzyskanie wody lepszej jakości, jakich zasad trzeba przestrzegać by zminimalizować ryzyko zanieczyszczczenia.


REKLAMA

Kwestia zanieczyszczenia wody jest problemem złożonym. Musimy pamiętać, że woda zawiera mnóstwo substancji stałych oraz zanieczyszczeń mikrobiologicznych, których ani poprzez ozonowanie, fluoryzację czy chlorowanie, polegające na dodawaniu Cl2 nie jesteśmy w stanie usunąć.

Zanim woda pojawi się w naszym domu przechodzi bardzo długą drogę. Istnieje kilka punktów krytycznych w procesie zaopatrzenia naszych domów w wodę: to między innymi sam surowiec, proces jej uzdatniania, stan techniczny sieci wodociągowej oraz naszej instalacji domowej (w starym budownictwie niejednokrotnie można jeszcze spotkać instalację wykonaną z rur ołowianych) jak i  metody filtrowania wody.

Bateria jest tak naprawdę końcowym etapem podczas tej „podróży”. Należy ponadto pamiętać, że ilość wody zalegającej w baterii jest bardzo niewielka i najczęściej po odkręceniu wylewki ta pierwsza partia nie jest przez nas używana.

Wszystkie nasze baterie wykonane są zgodnie z obowiązującymi normami co gwarantuje naszym klientom bezpieczeństwo. Materiał używany do produkcji baterii, zanim zostanie użyty, jest podawany w laboratorium szczegółowej analizie. Nieustannie śledzimy prace nad rewizją Dyrektywy 98/83/WE, idące w kierunku tworzenia Planów Bezpieczeństwa Zdrowotnego Wody – Water Safety Plan (WSP). Ich zadaniem byłoby włączenie w nadzór wszystkich podmiotów zaangażowanych w ochronę ujęć, pobieranie, uzdatnianie i przesyłanie wody do odbiorcy.

Najważniejsze jednak jest przestrzeganie zasady trzech barier minimalizujących ryzyko oraz gwarantujących, że dostarczona zostanie woda o najwyższej jakości. Są to: właściwe projektowanie, budowa i eksploatacja systemu zaopatrzenia w wodę, spójna ochrona zasobów wody oraz profesjonalne zaplanowanie, montaż i eksploatacja instalacji domowych zgodnie ze standardami technicznymi przez wykwalifikowanych hydraulików.

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA