REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Aneta Raczek, Ferro: Trzeci kwartał br. był najlepszy w historii Grupy

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 16 lis 2016 10:19
Aneta Raczek, Ferro: Trzeci kwartał br. był najlepszy w historii Grupy
Aneta Raczek, prezes zarządu Ferro S.A.

Jesteśmy zadowoleni z wyników finansowych wypracowanych po trzech kwartałach 2016 roku, są one zgodne z naszymi oczekiwaniami, biorąc pod uwagę sytuację na głównych rynkach, na których działamy - mówi Aneta Raczek, prezes zarządu Ferro S.A.

REKLAMA

Warto podkreślić, że sam trzeci kwartał br. był najlepszym pod względem sprzedaży i wyników finansowych kwartałem w historii Grupy. Potwierdza to naszą silną pozycję w regionie i wysoki poziom zaufania Klientów do naszych marek. Dynamicznemu wzrostowi sprzedaży towarzyszyły dobre marże. We wszystkich segmentach operacyjnych poprawiliśmy rentowność. Sukcesywny wzrost wyników finansowych przekłada się na silną pozycję gotówkową Grupy Ferro, co pozwala nam na dzielenie się zyskiem z Akcjonariuszami oraz redukcję zadłużenia, aczkolwiek jego poziom może się wahać, ponieważ uzależniony jest od wielkości zakupów dokonywanych w poszczególnych kwartałach. - mówi Aneta Raczek, Prezes Zarządu Ferro.

Polska jest dla nas rynkiem dojrzałym i stabilnym, na którym spokojnie utrzymujemy pozycję lidera, wnikliwie przyglądając się oczywiście działaniom konkurencji i zmieniającym się zwyczajom zakupowym Klientów, wspieranym przez rozwój nowoczesnych kanałów sprzedaży.

Zgodnie z naszym strategicznym zamiarem dalszej ekspansji zagranicznej udział rodzimego rynku w przychodach stopniowo się zmniejsza - na koniec pierwszego półrocza br. Polska odpowiadała za około 40% przychodów, teraz jest to około 38%. Cieszy nas to, że do naszych podstawowych rynków zagranicznych, czyli Czech, Rumunii i Słowacji, dołączają w sposób organiczny nowe kraje – np. Węgry czy Bułgaria.

Kontynuujemy tam budowę struktur sprzedażowych i selektywne wsparcie marketingowe naszych produktów. Jednocześnie rozpoczęliśmy analizy strategiczne dotyczące możliwości dalszych kierunków rozwoju Grupy we wszystkich obszarach naszej działalności biznesowej, w tym w obszarze fuzji i przejęć. Póki co nie zapadły jeszcze w tym zakresie żadne decyzje – aktywnie monitorujemy sytuację w branżach zbliżonych do obecnego przedmiotu działalności Grupy, poszukując kierunków dalszego rozwoju atrakcyjnych biznesowo i pod kątem wzrostu wartości spółki – dodaje Aneta Raczek.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA