Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Anke Salomon i Arik Levy projektują dla Kaldewei

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 01 cze 2015 08:54
Anke Salomon i Arik Levy projektują dla Kaldewei
Anke Salomon i Arik Levy. / fot. Kaldewei
Anke Salomon i Arik Levy projektują dla Kaldewei
Anke Salomon i Arik Levy projektują dla Kaldewei
Anke Salomon i Arik Levy projektują dla Kaldewei

Cenieni projektanci dołączyli do grona współpracowników firmy Kaldewei. Tegoroczne targi ISH były okazją do zaprezentowania efektów współpracy niemieckiego producenta i dwojga utalentowanych twórców.

REKLAMA

fot. Marek Kucera

Razem z projektantką Anke Salomon Kaldewei stworzył kolekcję produktów ze stali emaliowanej. Projektantka współpracowała już wielokrotnie z firmami z branży łazienkowej, ma też na swoim koncie nagrodę Red Dot Award.

Cechą charakterystyczną nowych modeli jest ich naturalna, zmysłowa forma.

- Dzięki precyzyjnie wyprofilowanym krawędziom materiał łagodnie spływa do wewnątrz - tak Anke Salomon przedstawia wyjątkowe wzornictwo nowych modeli. Efektem tej współpracy są wanna Incava do zabudowy, Meisterstück Incava, a także linia Silenio składająca się z wanny oraz umywalki.

Doświadczona w branży łazienkowej projektantka Anke Salomon z Kaldewei pracowała po raz pierwszy.

Przy tworzeniu nowych modeli niemiecki producent współpracował też z wybitnym twórcą Arikiem Levym, który zaprojektował pierwszą w swoim dorobku artystycznym kolekcję łazienkową. W swoich pracach Levy łączy surowe geometryczne formy z płynnymi, łagodnymi konturami osiągając efekt pełnej harmonii. Efektem jego pracy jest kolekcja Meisterstück Emerso.

Urodzony w Tel Avivie artysta mieszka od wielu lat w Paryżu. Aktywnie działa na różnych płaszczyznach sztuki projektowej. Na rynku można znaleźć meble, lampy oraz efektowne opakowania jego autorstwa. Swą renomę zawdzięcza także dokonaniom w dziedzinie sztuki, fotografii, tworzeniu scenografii i filmów.

- Przy tworzeniu kolekcji Emerso składającej się z wanny oraz umywalki silnie inspirowałem się pracami rzeźbiarzy. Jednak priorytetem były dla mnie ergonomia oraz komfort użytkowania. Wzornicza koncepcja tej linii ma nawiązywać do ruchu wody. Ale nie chodziło mi tutaj jedynie o bierną obserwację wody, ale o poddanie się jej wpływowi: nasz wzrok przesuwa się wzdłuż rantów wanny, które płynnie zmieniają swoją formę, sprawiając wrażenie jakby wciąż się poruszały. Podążając za tym ruchem dotykiem dłoni lub wzrokiem, czujemy, że już za chwilę zanurzymy się w odprężającej kąpieli. Szczególnie silnie oddziałuje na nasze zmysły aranżacja, w której wanna i umywalka znajdują się blisko siebie. W naszej wyobraźni powstaje między nimi coś na kształt nieuchwytnej wodnej linii – zdradza artysta.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA