REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Anna Nowak-Paziewska, MAFgroup: Staramy się nie ulegać trendom

  • Autor: Piotr Sawczuk, archiconnect.pl
  • 22 kwi 2016 10:47
Anna Nowak-Paziewska, MAFgroup: Staramy się nie ulegać trendom
Anna Nowak Paziewska, projektantka wnętrz z MAFgroup. / fot. obiektywna.com

O tym co dziś jest modne w łazienkach i czy projektant powinien takim modom ulegać mówi Anna Nowak Paziewska, projektantka wnętrz z MAFgroup, jurorka konkursu "Łazienka - Wybór Roku 2016".

REKLAMA

Staramy się nie ulegać trendom. Oczywiście śledzimy nowości rynkowe, ale w dużej mierze jesteśmy zwolennikami ponadczasowych materiałów. Klasyczne, naturalne materiały, które były stosowane we wnętrzach od lat, sprawdzą się w każdej przestrzeni. Trendy szybką się zmieniają, a użyte w tego typu pomieszczeniach stałe elementy ciężko wymienić po 2-3 latach.

Baza projektowa – czyli forma jak i użyte materiały powinny nie być dominujące w swoim wyglądzie. Charakter pomieszczenia można nadać w użytych dodatkach lub elementach które łatwo zmienić. Chociażby wymienić armaturę, lampy, dodatki czy kolorystykę ścian. Wszystko polega na tym, żeby trzymać się rzeczy i wzorów, które już sprawdziły się przez lata. Dlatego jesteśmy za stosowaniem elementów ściennych, mam na myśli gres, glazurę raczej w stonowanej kolorystyce, która nam się nie znudzi po kilku latach.

Charakter łazienki można podkreślić innymi elementami, np. kolorową armaturą, kolorem farby ściennej. Obecnie nie stosuje się płytek ściennych na wszystkich ścianach. Projektujemy je tylko w miejscach narażonych na działanie wody. Pozostałe ściany zostawiamy np. tylko do malowania. Obecnie mamy na rynku dostępne bardzo dobre farby wodoodporne czy odpowiednie wodoodporne tynki. Takie rozwiązanie optycznie powiększa przestrzeń, a zastosowany kolor możemy zawsze zmienić małym kosztem.

Aktualnie mamy powrót do naturalnych materiałów, np. kamień typu marmur. I to lubimy, chociaż niektórym może się kojarzyć z materiałem wykończeniowym stosowanym w pałacach. Jest to bardzo elegancki klasyczny surowiec, który naszym zdaniem nie powinien się opatrzyć. Łącząc go z odpowiednimi materiałami ciekawie będzie wyglądał. Inaczej z dodatkiem białych czy czarnych płaszczyzn ścian czy frontów meblowych, a inaczej z dębowym fornirem.

Zaczynamy też doceniać kolorową armaturę. Dzięki niej możemy zmienić stylistykę aranżacji każdej zaprojektowanej wcześniej łazienki. W nowych projektach dzięki jej kolorom można ożywić stonowaną bazę projektową. Dodatkowo na odpowiednich kolorach mniej widać wszelkie zabrudzenia niż na standardowych bateriach chromowych.

Cały wywiad z projektantką przeczytacie w serwisie Archiconnect.pl


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA