REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Anna Pawlak, Deante: Początkujących projektantów cechuje odwaga

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 19 sie 2016 16:28
Anna Pawlak, Deante: Początkujących projektantów cechuje odwaga
Anna Pawlak, Dyrektor ds. Produktu w firmie Deante

- Młodzi projektanci nie boją się niekonwencjonalnych rozwiązań estetycznych i funkcjonalnych. Poza tym świeże spojrzenie idzie w parze z otwartością i elastycznością - uważa Anna Pawlak, Dyrektor ds. Produktu w firmie Deante. Nam opowiada kiedy firma powinna rozważyć współpracę z młodymi twórcami.

REKLAMA

- Kiedy firmie opłaca się korzystać z pomysłów młodych twórców?

Anna Pawlak, Dyrektor ds. Produktu w firmie Deante: Z naszego punktu widzenia zawsze. Za współpracą z młodymi twórcami przemawia kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim początkujących projektantów cechuje odwaga – nie boją się niekonwencjonalnych rozwiązań estetycznych i funkcjonalnych. Poza tym świeże spojrzenie idzie w parze z otwartością i elastycznością. Nauczeni doświadczeniem wiemy, że dobre produkty są wynikiem dialogu pomiędzy twórcą i producentem. Dzięki współpracy z młodymi projektantami nie tylko zyskujemy ciekawe kolekcje, ale też mamy szansę promować polskie talenty.

 - Czym początkujący projektant może producenta zainteresować, jak może do Was dotrzeć ze swoimi pomysłami? gdzie Państwo szukacie talentów, jak pozyskujecie projektantów?

Młodych nazwisk szukamy m.in. za pośrednictwem konkursów. Przykładem jest „Projekt produktu z najwyższej półki”, który skierowaliśmy do studentów i absolwentów uczelni artystycznych i technicznych z całej Polski. Jego ideą było połączenie kreatywności młodych i ambitnych ludzi z doświadczeniem i możliwościami technologicznymi naszej firmy. Uczestnicy mogli wykazać się inwencją, proponując oryginalne projekty baterii i zlewozmywaków. Dzięki takim projektom rozwinęliśmy współpracę z Bogumiłą Zawadą i Marcjanną Kołat, które zaprojektowały dla nas ciekawe kolekcje zlewozmywaków granitowych. Nasz asortyment wzbogaciły kolekcje Rapsodia i Country autorstwa Bogumiły Zawady oraz serie Modern i Polka, stworzone przez Marcjannę Kołat.

Dodatkowo, uczestniczymy w projektach skierowanych do sektora kreatywnego, podczas których mamy kontakt ze studentami. Przykładem jest Art Business Festival, zorganizowany na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Reprezentanci naszej firmy, będącej partnerem głównym wydarzenia, opowiedzieli o powstawaniu i promowaniu dobrych kolekcji, a także stawianiu pierwszych kroków w branży związanej z designem. Tego typu projekty pozwalają na wymianę doświadczeń, nawiązanie nowych kontaktów, a także stanowią zachętę do współpracy młodych osób z firmami.

Poza wszystkimi wymienionymi działaniami, jesteśmy otwarci na współpracę z uczelnianymi biurami karier.

- Jakie są Państwa doświadczenia we współpracy z młodymi projektantami?

Młodzi projektanci szybko nabywają nowe kompetencje, szczególnie z zakresu wiedzy technicznej, koniecznej do stworzenia nie tylko estetycznych, ale też ergonomicznych produktów codziennego użytku. Na sukces młodych twórców duży wpływ mają opiekunowie, pracujący na uczelniach. Doświadczeni pedagodzy potrafią ukierunkować młodzieńczą fantazję i osadzić ją w realiach produkcyjnych. Jednym z nich jest prof. Krzysztof Chróścielewski, pracujący na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, której absolwenci zasilają grono naszych projektantów.

- Dziękuję za rozmowę.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA