Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Arndt Papenfuß, Kaldewei: Chcemy wpływać na wzrost proekologicznej świadomości w branży hotelarskiej

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 10 gru 2014 10:41
Arndt Papenfuß, Kaldewei: Chcemy wpływać na wzrost proekologicznej świadomości w branży hotelarskiej
Arndt Papenfuss, dyrektor ds. marketingu oraz zarządzania produktem w firmie Kaldewei

Arndt Papenfuss, dyrektor ds. marketingu oraz zarządzania produktem w firmie Kaldewei mówi o ekologicznym aspekcie urządzania hotelowych łazienek.

REKLAMA

W ostatnim czasie strategia zrównoważonego rozwoju stała się ważnym tematem również dla przedstawicieli branży hotelarskiej, ponieważ proekologiczne zaangażowanie hotelowych sieci pozytywnie wpływa na sposób ich postrzegania przez klientów.

Korzystny bilans energetyczny nie tylko pozytywnie wpływa na wizerunek i reputację hotelu, ale ma znaczący wpływ na zwiększenie wartości inwestycji. Do uznanych systemów zajmujących się oceną i certyfikacją zrównoważonych obiektów budowlanych należą min.: niemiecki system DGNB stworzony przez Niemieckie Towarzystwo ds. Zrównoważonego Budownictwa czy amerykański system LEED autorstwa U.S. Green Building Councils (USGBC).

Aby uzyskać certyfikat dla swoich projektów architekci oraz projektanci powinni sięgać po takie elementy wyposażenia wnętrz, które w procesie certyfikacji uzyskały pozytywną ocenę notyfikowanej jednostki certyfikującej. Wskazaniem do tego są Deklaracje EPD (Proekologiczne Deklaracje Produktowe), wydawane przez niezależne instytuty badawcze.

Taka deklaracja wydawana jest na podstawie kompleksowej oceny uwzględniającej wpływ na środowisko podczas całego cyklu „życia” produktu np. konkretnego modelu wanny lub brodzika.
Firma Kaldewei w roku 2009 jako pierwszy europejski producent wyposażenia łazienek otrzymała dla swoich produktów wykonanych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm taką deklarację zgodności na podstawie normy ISO 14025.

Deklaracja ta została zaktualizowana w roku 2014, i oparta dodatkowo o europejską normę EN 15804. Ze względu na zaktualizowaną wersję systemu LEED wzrosło międzynarodowe znaczenie deklaracji EPD. Aktualna wersja systemu LEED v4 jest pierwszą, która przyznaje punkty na podstawie deklaracji EPD.

Warto zauważyć, że Kaldewei jako jedna z trzech firm uzyskała certyfikat UL przyznawany przez IBU. Stanowi to dodatkową korzyść dla inwestorów na rynku obiektów hotelowych, ponieważ dzięki amerykańskim standardom certyfikat EPD dla produktów ze stali emaliowanej jest zaliczany do warunków certyfikacji zgodnie z LEED v4.

Filozofia firmy w myślą o środowisku

Proekologiczna filozofia firmy Kaldewei oparta jest na wykorzystywaniu do produkcji wanien, brodzików oraz powierzchni prysznicowych tylko naturalnych materiałów, które po zakończeniu okresu eksploatacyjnego, mogą być w 100% ponownie przetworzone.

Należy podkreślić, że stal używana przez firmę Kaldewei aż w 20% pochodzi z recyklingu. Już od ponad 90 lat rodzinna firma z Ahlen stosuje proekologiczne technologie i wspiera rozwiązania i systemy przyjazne dla środowiska naturalnego. Wszystkie modele Kaldewei powstają w siedzibie firmy w Niemczech.

Taka daleko posunięta centralizacja umożliwia integrację procesów produkcyjnych, redukcję kosztów transportu oraz efektywniejsze planowanie. Optymalizacja oraz dobra organizacja produkcji stwarzają warunki do rezygnacji z wielokrotnego przepakowywania produktów i korzystnie wpływają na usprawnienie procesów logistycznych.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA