REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Automatyka w służbie komfortu - jak sterować ogrzewaniem w łazience

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 29 kwi 2016 15:31
Automatyka w służbie komfortu - jak sterować ogrzewaniem w łazience
Dawid Kacperski, inżynier sprzedaży Odnawialnych Źródeł Energii, Danfoss Polska.

O tym w jaki sposób można łatwo i automatycznie sterować grzejnikami lub ogrzewaniem podłogowym wodnym i elektrycznym mówi Dawid Kacperski, inżynier sprzedaży Odnawialnych Źródeł Energii, Danfoss Polska.

REKLAMA

Za pomocą elektronicznych termostatów programowalnych, które można kontrolować przez panel centralny, umieszczony w jednym miejscu w domu. Na przykład bezprzewodowy system sterowania Danfoss Link CC może sterować grzejnikami, ogrzewaniem podłogowym elektrycznym i wodnym na zasadzie funkcji włącz/wyłącz.

Z kolei za pomocą termostatu living connect, który stanowi część systemu Danfoss Link możemy w łazience ustalić zawsze wyższą temperaturę albo ustawić taką funkcję na panelu Danfoss Link CC, dzięki czemu podłoga w łazience będzie komfortowo ciepła nawet wtedy kiedy nie będzie uruchomiony system ogrzewania wodnego. Danfoss Link jest na tyle wszechstronnym rozwiązaniem regulacji ogrzewania, że poza systemem wodnym, może również obsłużyć ogrzewanie elektryczne i współpracować z pompą ciepła i rekuperacją.

Za pomocą grzejnika dekoracyjnego z przekaźnikiem gniazdkowym, który może zostać tak wysterowany, aby o odpowiednich porach rano i wieczorem dogrzać łazienkę i wysuszyć ręczniki, lub po prostu możemy bezpośrednio po kąpieli go włączyć.

Dość powszechnie stosowaną metodą jest podłączenie grzejnika łazienkowego – wodnego do obiegu cyrkulacji ciepłej wody. Wtedy również możemy ustalić dni  i pory, typowe dla użytkowników kiedy potrzebna jest cyrkulacja ciepłej wody a co za tym idzie zwiększenie komfortu cieplnego i możliwość wysuszenia ręczników i innych mokrych rzeczy pozostawionych po kąpieli. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA