Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Bartosz Borowiak, Marmorin

O innowacjach technologicznych w zakresie materiałów podczas tegorocznych targów arena Design opowiedział nam Bartosz Borowiak z firmy Marmorin.

REKLAMA

Jeżeli chodzi o innowacje, od tego roku wprowadziliśmy nowy materiał – durocoat – który, dzięki rozwojowi wykorzystywanych przez nas komponentów, daje nam dużo większe możliwości zaproponowania naszym odbiorcom wyrobów trwalszych, które będzie można użytkować dłużej. Dzięki jego zastosowaniu, gwarancja naszych produktów wydłuża się z pięciu do dwunastu lat, a więc skok jest dość znaczący.

Durocoat można w wypadku nieoczekiwanych uszkodzeń naprawić, a także „bawić się” kolorami. We wszystkich produktach łazienkowych możemy wykorzystywać a niekiedy również łączyć na jednym produkcie, kolory z palety RAL. Jeżeli chodzi o modyfikację samej formy, można na przykład skrócić umywalkę stojącą czy blat odkładczy umywalki, dopasowując ją do potrzeb konkretnej łazienki. W wannach Tytan, Alta czy Tebe możliwe jest np. umieszczenie otworów pod baterię nawannową. Na życzenie klienta mamy możliwość wykonania dodatkowych modyfikacji produktów, ale wykonujemy także w całości produkty na indywidualne zamówienie. Systematycznie zwiększa się liczba odbiorców, na których życzenie produkujemy konkretny model. Czasem zdarza się, że przygotowujemy formę, z której wylewamy jedną albo dwie sztuki. W tym przypadku kwestia materiałów wygląda o tyle ciekawie, że nie musimy wyprodukować tysiąca sztuk, żeby się to opłacało.

Durocoat wykorzystuje się przy procesie odlewnictwa, zastyga on na zasadzie reakcji chemicznej. Ta technologia daje nam możliwości, których nie ma przy wypalaniu i obróbce termicznej. Nie musimy się ograniczać, jeżeli chodzi o różnorodność wzorów. Mamy duże możliwości modyfikacji modeli. W ciągu jednego dnia możemy wyprodukować do 50 różnych kształtów umywalek i wanien. Produkcja taśmowa nie daje takich możliwości, bo samo przezbrojenie maszyn na taką ilość różnych modeli byłoby w tak krótkim czasie niemożliwe i nieopłacalne. Przy technologii wylewania do formy, zmienność kształtów jest bardzo duża i znacznie rozszerza ofertę. Rokrocznie do katalogu wchodzi kilka-kilkanaście nowych modeli, bez eliminacji dotychczas dostępnych produktów, które wciąż są w ofercie. 

- Bartosz Borowiak, Marmorin


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA