REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Bath&Sun: Nowa marka wchodzi na rynek

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 25 sie 2015 15:21
Bath&Sun: Nowa marka wchodzi na rynek
Stanisław Cinal i Jarosław Gądek - założyciele i właściciele firmy Eurocoop, dystrybutora marki Bath&Sun.
Bath&Sun: Nowa marka wchodzi na rynek
Bath&Sun: Nowa marka wchodzi na rynek
Bath&Sun: Nowa marka wchodzi na rynek

Jak nowy i oryginalny produkt wprowadzić na rynek? Eurocoop, dystrybutor urządzeń wielofunkcyjnych (ogrzewanie, wentylacja, oświetlenie) Bath&Sun od niedawna buduje swoją pozycję w branży łazienkowej. Jarosław Gądek i Stanisław Cinal, założyciele i właściciele firmy, opowiadają o swoich doświadczeniach wprowadzania do dystrybucji nowej marki.

REKLAMA

- Od czego rozpocząć wprowadzanie na rynek nowej marki ?

W naszym przypadku rozpoczęliśmy od znalezienia takich produktów, które jeszcze nie są obecne na rynku, a oferują rzeczywistą wartość dodaną dla konsumenta równocześnie wzbogacają portfolio produktowe uczestników łańcucha dystrybucji. Chcąc przekonać się czy nasza oferta rzeczywiście dostarcza wartość dodaną, która może być atrakcyjną propozycja dla klientów, najpierw sami zaczęliśmy używać tych urządzeń. Kolejne kroki to była już tylko konsekwencja.

- Na jakim etapie rozwoju jest firma Eurocoop oraz marka Bath&Sun?

Firma Eurocoop działa od października ubiegłego roku, a produkty pod marką Bath&Sun są dostępne na rynku od połowy lutego. Pokazaliśmy coś nowego i udało nam się zainteresować ofertą wielu partnerów, którzy dostrzegają potencjał i widzą sens tego projektu. Ale najlepsze jeszcze przed nami. W tym momencie mamy około 30 partnerów dystrybucyjnych i z każdym tygodniem liczba ta rośnie. Są to głównie salony łazienkowe, ale również hurtownie elektryczne oraz firmy handlowe branży wykończenia wnętrz. Współpracujemy też z wykonawcami oraz firmami, które prowadzą bardzo dobrą, organiczną pracę w terenie, skupiając wokół siebie wielu instalatorów, popularyzując nowe technologie, oraz wspierając wiele małych firm wykonawczych działających swoim terenie. Taką firmą jest np. olkuski Grafit, który skupia wokół siebie grupę około 300 instalatorów, regularnie organizuje dla nich szkolenia produktowe, integrując przy okazji środowisko. A wszystko to wpływa na podniesienie jakości usług dostarczanych dla finalnego klienta. My również bierzemy udział w takich szkoleniach oraz uczestniczymy w lokalnych inicjatywach podejmowanych przez firmę. Jest to bardzo dobry przykład budowania biznesu relacyjnego, który jest nam dość bliski i na który bardzo stawiamy.

- A jakie kolejne kroki w rozwoju firmy zamierzacie podjąć?

Cały czas pracujemy nad popularyzacją oferty produktowej. Do końca roku planujemy powiększyć grono naszych partnerów dystrybucyjnych do grupy około 100 firm. W związku z tym rozwijamy nasz zespół handlowy, a także intensyfikujemy działania marketingowe, takie jak chociażby Słoneczna Promocja Bath&Sun.

Środowiskami do których chcemy dotrzeć jest grupa projektantów wnętrz, a także grupa instalatorów. To również poprzez nich chcemy się komunikować z finalnym użytkownikiem. W naszej komunikacji chcemy docierać także do sektora turystycznego, właścicieli hoteli i pensjonatów bo wierzymy, że mamy im do zaoferowania bardzo ciekawą propozycję.

No i oczywiście wprowadzanie nowych produktów, które będą również bardzo innowacyjne czy wręcz rewolucyjne, ale o tym jeszcze nie chcielibyśmy za wiele mówić.

- Jak duża ma być docelowo Państwa sieć dystrybucji?

Do końca 2016 celem jest około 300 partnerów – na tyle oceniamy zasięg, na którym można efektywnie współpracować. No i oczywiście pracujemy nad rozwojem naszej sprzedaży poza Polską

- Jakie to są rynki?

Mamy już pierwszych klientów w Niemczech, Austrii, krajach bałtyckich oraz bardzo obiecującego partnera na rynku chorwackim. Spory potencjał dla naszej oferty produktowej widzimy również w krajach śródziemnomorskich (Włochy, Francja, Hiszpania) gdzie zaaplikowanie naszych produktów może stanowić w wielu przypadkach główne źródło ogrzewania i wentylacji.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA