REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Biznes jest jak sport - 30 lat PPHU Centrum

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 04 sty 2016 09:31
Biznes jest jak sport - 30 lat PPHU Centrum
Henryk, Bogusław i Rafała Popiela, właściciele firmy PPHU Centrum

PPHU Centrum, jeden z największych producentów wanien w Polsce, świętowało w ubiegłym roku 30-lecie istnienia. To firma rodzinna prowadzona przez trzech braci – Henryka, Bogusława i Rafała Popielów. Właściciele opowiadają nam, jak doszło do powstania firmy, jaka jest dziś jej pozycja na rynku oraz o planach na najbliższe lata.

REKLAMA

- Wiśniowski, Fakro, Koral, Centrum pewnie też – Nowy Sącz to polskie zagłębie milionerów. Co jest w tutejszym powietrzu, że biznes się tak dobrze udaje?

Henryk Popiela: Klimat jest tu bardzo ostry, to hartuje ludzi do życia, do działania. To na pewno dodatkowo wpływa na to, że gdy wypływamy na wody biznesu, to dobrze sobie na nich radzimy.

Bogusław Popiela: Górale są zawzięci, a my blisko mamy do górali. Więc jak już się zaweźmiemy, to żadne kłody rzucane pod nogi nie są nam przeszkodą - musimy postawić na swoim. Nam dodatkowo bardzo pomogło to, że uprawialiśmy sport. Byliśmy wyczynowymi kajakarzami górskimi, kolekcjonowaliśmy obaj z Henrykiem medale Mistrzostw Polski, a nawet Świata. Henryk sukcesów miał więcej, ja starałem się za nim nadążać. I to sport nauczył nas, że nawet jeśli poniesiesz porażkę, to możesz po niej szybko się pozbierać. I dzięki temu stajesz się mocniejszy.

- PPHU Centrum świętowało w 2015 roku 30-lecie istnienia. Zaczynaliście Państwo prowadzić biznes, kiedy jeszcze byliście kajakarzami reprezentacji Polski. Jak doszło do powstania firmy?

HP: Kajaki górskie są robione z tworzyw sztucznych, a wtedy – w połowie lat 80. XX wieku – nie produkowano ich w Polsce. Uważaliśmy, ze skoro można takie kajaki produkować na Zachodzie, to czemu nie w Polsce? Mieliśmy wtedy kontrakt ze szwedzką firmą, która tym się zajmowała, a u której zamawialiśmy kajaki. Podpatrzyliśmy jak to się robi i doszliśmy do wniosku, że możemy otworzyć taki biznes w Polsce Początkowo wszystko szło na eksport do Szwecji. Musieliśmy poradzić sobie z różnymi przeszkodami jakimi był np. przepływ towaru i pieniędzy do tzw. drugiej strefy płatniczej. To były czasy głębokiego PRL-u. Mimo to udało się nam szybko wejść w biznes.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • Gratuluję Try_Popiel sukcesów wannowych ale poradę mam dobrą aby nie wypaść z obiegu i konkurencji nie ustępować. Trzeba podzielić funkcje braterskie pomiędzy wanną , zlewozmywakiem w kuchni i sedesem w WC wszak wiadomo , że łączy ich wspólny odpływ. Ten właśnie odpływ to cała filozofia sukcesu i warto nad tym pomysleć. Wszystkiego dobrego w AD 2016.
    • _arp, 2016-01-04 19:56:46

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA